منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۲۲:۰۹
شناسه خبر: 179889
گروه :خبر
IMG_0090

دکتر رضا نیا رئیس مرکز توسعه سلامت گفت: بسیاری از شاخصه های سلامت در کیش بالاتر از سرزمین اصلی است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هرمز به نقل از کیش پرس، محمدرضا رضانیا، رئیس مرکز توسعه سلامت کیش در نخستین روز از هفته سلامت در برنامه زنگ سلامت در هنرستان دخترانه هدف با بیان این مطلب شاخصه هایی همچون امنیت غذایی در بخش سلامت را از مواردی عنوان کرد که در جزیره کیش نسبت به سرزمین اصلی از مطلوبیت بیشتری برخوردار است.
وی افزود: تعریف سازمان جهانی بهداشت در سال های گذشته بیشتر بر روی سلامت جسمی و روانی متمرکز بود اما در سال های اخیر توجه رویکرد سلامت معنوی نیز در دستور کار این سازمان قرار گرفته است.
رضانیا به شعار سازمان جهانی بهداشت با عنوان “ایمنی غذا از مزرعه تا سفره” در سال جاری اشاره کرد و گفت: شعاری که در کشور ما برای هفته بهداشت طراحی شده است “عزم ملی برای دسترسی عادلانه به خدمات سلامت” است و مرکز توسعه سلامت کیش و سازمان های مرتبط در ارتقاء سلامت و دست یابی به شعار مذکور و امنیت غذایی تلاش های خود را به کار خواهند گرفت.
وی با توجه به شعار سازمان جهانی بهداشت در هفته سلامت تاکید کرد: رویکرد ما نیز به توجه به این شعار فرهنگ سازی، آموزش برای کسب یک رژیم غذایی سالم خواهد بود و در سال تحصیلی آینده تاکید خاصی بر این مطلب خواهد شد.

1
رئیس مرکز توسعه سلامت کیش با بیان اینکه شعار سال جاری از سوی مقام معظم رهبری همدلی و همزبانی میان دولت و ملت است افزود: همدلی و همزبانی میان مسئولان در جزیره کیش موجب شده است تا شاخصه های سلامت در جزیره کیش درمواردی همچون امنیت غذایی از مرتبه بالایی برخوردار باشد.
وی دین اسلام را کاملترین دین دانست که در اختیار انسان قرار داده شده است تا زندگی سالم از نظر جسمی، روحی و معنوری را به انسان ها هدیه کند.
هانی معلمی رئیس آموزش و پرورش جزیره کیش نیز در این مراسم با بیان آیات قرآن کریم و روایات معصومین بر اهمیت سلامت در دین مبین اسلام تاکید کرد و گفت: حضرت علی (ع) سه چیز را مایه مصیبت بشر می داند” فقر و تنگدستی، کسالت بدن و امراض روانی” و سه چیز را از نعمت های بزرگ برای انسان خوانده ” عدم نیاز به خلق، داشتن مال کافی برای اداره زندگی، صحت و سلامت و دوری از بخل و حسد و بیماری های روانی و متصف بودن به صفات خوب انسانی و آلوده نبودن به اخلاق زشت و ناپسند است.
وی به روزه داری به عنوان یکی از دستورات قرآن کریم و تاثیر آن بر سلامت انسان اشاره کرد و یادآور شد: روزه داری بسیار از مراتب سلامت جسمی همچون از میان بردن رطوبت زیاد بدن، هضم غذا و تسویه خون را در بردارد.

2
معلمی تفاهم و همدلی میان مراکز آموزش و پرورش با مراکز سلامت و مروجان سلامت را در راستای گسترش سلامت در مدارس بسیار مهم ارزیابی کرد و گفت: دانش آموزان آینده سازان این کشور هستند و سلامت آنان بسیار مهم و با ارزش است.
سرگرد یونس شعبانیان معاونت اجتماعی فرماندهی انتظامی کیش نیز با اشاره به اهمیت حوزه سلامت و مبحث سلامت اجتماعی در جامعه تاکید کرد: اگر مباحث که در حوزه سلامت مطرح می شود منتهی به سلامت اجتماعی جامعه شود در آینده شاهد جامعه ای سالم خواهیم بود.
وی با بیان اینکه با اعتقاد قلبی کامل به وظایف خود در راستای سلامت اجتماعی جامعه تلاش می کنیم گفت:
رعایت نکردن نظم و انضباط و هنجارهای اجتماعی در جامعه زندگی انسان را به نابودی می کشد.
خدیجه برون، مدیر هنرستان دخترانه هدف نیز سلامتی جسم را آغاز سلامت اندیشه و تفکر برتر خواند و افزود: عقل سالم در بدن سالم است و رسالت ما توجه به سلامت روح وجسم دانش آموزان است.
ارائه و معرفی غذاهای سالم توسط دانش آموزان، اجرای سرود و تواشیح، تقدیر از مسئولان و مربیان بهداشت و مروجان سلامت و پذیرایی از میهمانان با صبحانه سالم از برنامه های دیگر این مراسم بود.
برگزاری کلاس های آموزش در راستای ترویج سلامت، تهیه و توزیع بروشور و نصب بنر در سطح شهر، زیر نویس برنامه های تلویزیونی و پیام های تبلیغاتی سلامت از صدای مرکز کیش، غبارروبی گلزار شهدا، برپایی ایستگاه های سلامت در مراکز مختلف همچون بازارها، عیادت از بیماران و غربالگری فشار خون با همکاری هلال احمر جزیره کیش از برنامه های هفته سلامت توسط مرکز توسعه سلامت کیش عنوان شده است.
یکم تا هفتم اردیبهشت ماه در سراسر کشور هفته سلامت نامگذاری شده و برنامه های مختلفی در معرفی بخش سلامت برگزار می شود.

 

انتهای پیام/م

 single
اخبار مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی