منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۱۴:۲۰
شناسه خبر: 185498
گروه :خبر
IMG_4225

اکثریت عشایر شهرستان بستک در منطقه نخل خین وجود دارند که حدود 50 خانوار بوده اما بزرگ طایفه آنها از مشکلات آب آشامیدنی و آب برای نیاز دام این منطقه گله مند است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از جهانگیریه شهرستان بستک بالغ بر 250 خانوار عشایر دارد که بصورت پراکنده و در مناطق کوهستانی زندگی می کنند ، در آمد این عشایر مانند اکثر عشایر کشور از راه دامداری می گذرد.

IMG_4191
مشکلات این قشر محافظ کشور و انقلاب با وجود خشکسالی های چند سال اخیر بیشتر شده که این امر اهمیت توجه مسئولان را بیشتر می نمایند .
اکثریت عشایر شهرستان بستک در منطقه نخل خین وجود دارند که حدود 50 خانوار بوده اما بزرگ طایفه آنها از مشکلات آب آشامیدنی و آب برای نیاز دام این منطقه گله مند است.

باوجود لوله کشی آب در این منطقه  آب آنجا فاقد فشار و در اکثر اوقات قطع می باشد که این امر نارضایتی مردم را درپی داشته است .
مردم عشایر ساکن نخل خین فاقد شبکه بهداشت بوده که این امر موجب مشکلات عدیده و شیوع بیماری های واگیر دار در برخی از فصول سال می گردد .

IMG_4194

دوری این مردم از شهر و نبود وسیله نقلیه در این منطقه مشکلاتی را در پی  که در سال گذشته دو نفر از طایفه مندیل بدلیل نبود وسیله نقلیه و امکانات پزشکی و با وجود بیماری ، جان خود را از دست دادند .
مسکن این مردم فاقد ایمنی لازم و اکثر آنها گلی بوده و در هنگام بارندگی و زلزله های اخیر مشکلاتی را برای مردم بوجود آورده است که بدلیل اسیب پذیر بودن این مردم نیازمند تسهیلات ویژه ای می باشد .
مردم عشایر شهرستان بستک از مسئولین درخواست بهبود شرایط بهداشتی و درمانی خود و دام هایشان ، راههای ارتباطی ، مسکن ، آب آشامیدنی و برق می باشند .
امید است مسئولین توجه وی‍‍‍ژه به این قشر زحمتکش و نجیب کشورمان داشته باشند .

 
انتهای پیام/م

 single
اخبار مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری