منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۵ - ۱۰:۳۲
شناسه خبر: 358217
گروه :خبر
3

روستای «سرآقا سید» در چهارمحال و بختیاری که همه آنان سید و از فرزندان امام حسین(ع) هستند علی رغم همه زیبایی ها و ظرفیت گردشگر پذیری آن اما مردمانش با مشکلات زیادی مواجه هستند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ طی اقامت یک روزه عکاس و خبرنگار هرمز در روستای سرآقا سید و گفت و گو با اهالی و معتمدین روستا مردم از مشکلاتی که در طول سال با آن مواجه هستند صحبت کردند. این روستا با 600 خانوار و 3 هزار نفر جمعیت فقط 10 سرویس بهداشتی دارد که برخی از آنها غیر قابل استفاده می باشد و با توجه به اینکه این روستا ثبت ملی شده است و نیز شرایط پلکانی بودن آن عملاً امکان ایجاد سرویس بهداشتی وجود ندارد اما می شود با احداث سرویس های بهداشتی و حمام عمومی مشکل مردم را برطرف کرد. بیکاری و عدم اشتغال جوانان باعث شده بسیاری از مردم شهرهای بزرگتر را برای زندگی و اشتغال انتخاب کنند در حالی که مناطق پیرامونی این روستا از بهترین داروهای گیاهی و کتیرا برخوردار است و می توان با ایجاد بنگاه های تولیدی و بسته بندی اشتغال پایدار را در روستا ایجاد کرد. نبود گاز باعث شده بسیاری از درختان جنگلی منطقه به هیزم تبدیل شود تا در زمستانی که تنها وسیله سوخت و گرمایش مردم هیزم هست از آن استفاده کنند. عدم وجود راه مواصلاتی هموار باعث می شود با اولین بارش برف یا باران راه دسترسی به روستا قطع شود و مردم ماه ها در این روستا زمین گیر می شوند و امکان تردد به دیگر مناطق جهت تأمین نیازمندی های خود و مراجعه به پزشک را ندارند. روستای سرآقا سید پارک بازی کودکان ندارد و لذت بازی آنان در ترددهای بی حاصل در کوچه پس کوچه های روستا خلاصه می شود. نبود مدرسه در سطح دبیرستان نیز باعث شده بسیاری از دانش آموزان ترک تحصیل کرده یا به همراه خانواده شهرهای بزرگتر را برای زندگی انتخاب کنند. رها بودن فاضلاب در کوچه ها با توجه به مراجعه توریست های داخلی و خارجی صورت خوبی ندارد و می توان با اجرای طرح فاضلاب این مشکل را برطرف کرد. مردم روستا چشم امید به مدیران و مسئولان استانی و کشوری دارند تا مشکلات روستا را ببینند و برای رفع آن اقداماتی انجام دهند.

انتهای پیام/ش

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح ابلاغ الکترونیکی قضایی در میناب اجرا می شود هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر