منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۰۳ مرداد ۱۳۹۵ - ۷:۱۲
شناسه خبر: 341334
گروه :خبر
131626

برجام فرشته نجاتی بود که ازکابینه دولت تدبیر و امید متولد و با کمک پنج کشور درمحافل رسانه ای روز به روز بزرگ و بزرگ تر شد اما این فرشته ی تخیلی این روزها آخرعمری خود را سپری می کند .

 

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از پایگاه خبری قشم آزاد ، وقتی توافق هسته‌ ای ایران در شورای امنیت تصویب شد برخی از مردم جزیره قشم تصور می کردند که با اجرایی شدن این قطعنامه و لغو تحریم‌ها با گرانی ها و تحریم ها برای همیشه خداحافظی می کنند اما این تصورات با بدعهدی شیطان بزرگ برباد رفت .

 

باروی کار آمدن دولت جدید مردم جزیره قشم که اکثریت رای خود را با نام حسن روحانی به صندوق انداخته بودند منتظر بودند که رییس جمهور جدید ایران حسابی برای آنها سنگ تمام بگذارد و منطقه آزاد قشم را به یکی از مناطقی تبدیل کند که مردم دریا دل این جزیره در مباحث بهداشت و درمان ، خدمات رفاهی و اقتصادی هیچ مشکلی دیگر نداشته باشند .

 

مردم تصور می کردند با اجرایی شدن برجام تحولی بزرگ دربازارهای کشور ایران اسلامی صورت می گیرد و ارزانی به پایین ترین شکل ممکن می رسد اما نه تنها برجام ارزانی را به ارمغان نیاورد بلکه همزمان با اجرایی شدن این مهم استارت گرانی زده شد و کشور در رکود قرار گرفت تا مردم امیدشان به دولت تدبیر و امید نامید شود  .

 

جمع بندی مذاکرات موسوم به برجام و رفت و آمدهای وزیرخارجه ایران فرصت‌های تازه‌ ای را از نظر برخی ها برای ایران درعرصه بین الملل ایجاد کرد اما مقام معظم رهبری با درایت فرمودند که من به این مذاکرات خوشبین نیستم و دقیقا همان شد که رهبرفرزانه ایران آینده این مذاکرات را قبل ازآن به مردم ایران گفته بود که این نشان ازشناخت کامل رهبرفرزانه ایران از دشمنان دارد .

 

کابینه دولت تدبیر و امید که از کنار توصیه های مقام معظم رهبری ایران به راحتی گذشتند حالا می فهمند که نمی شود به کشورهای جنایتکاری مثل آمریکا و انگلیس اعتماد کرد و دست دوستی به آنها داد چرا که این کشورها در تاریخ ثابت کرده اند غیرقابل اعتماد هستند و دشمنی آنها با مسلمانان جهان تمامی ندارد .

 

حال مسولان ارشد کابینه دولت تدبیر که عمر ریاست خود را پای برجام هدر داده اند مانده اند که با این مذاکرات چکار کنند وتا کی باید پای عهد با کشورهای عضو مذاکرات بمانند ، آینده برجام چه می شود ؟ سوالای است که همه این اعضا و مردم حامی این کابینه را بلاتکلیف  نگه داشته است .

 

در جواب حامیان برجام باید گفت برجام یک فرشته تخیلی بود که در دولت حسن روحانی شکل گرفت و با پایان یافتن دوره رییس جمهوری دکتر روحانی عمر برجام هم رو به اتمام است واینطور که به نظر می رسد تا سال دیگر برجامی در کار نخواهد بود و این فرشته نجات به صفحه ناکامی های دولت اصلاح طلبان نقش می بندد .

 

مردم و مسولان جزیره قشم با تجمع ، سخنرانی و نامه نگاری های متعدد در سال دوم ریاست دکتر روحانی اعتراضات خود را در بحث اقتصادی و بهداشت و درمان به گوش رییس جمهور رساند که با حضور شخص رییس جمهور تا حدودی بخش بهداشت و درمان مشکلاتش برطرف شد اما هنوز بیمارستان قشم کاستی های زیادی دارد که باید مرتفع شود ولی دربحث اقتصادی هیچ تغییر مثبتی نداشته است و همچنان جزیره بنجل فروش چینی ها است .

 

حال صدای بیکاری در جامعه روز به روز بلند و بلند تر می شود و صنایع تولیدی هم که  وجود داشته است قربانی برجام و کالاهای خارجی شده اند تا پیدا کردن کار برای جوانان این مرز و بوم سخت ترین کار باشد ، دولت در فضای دیپلماسی خارجی دنبال استفاده از سرمایه گذاری خارجی است ولی کاش به جای دلخوش کردن به برجام گام هایی در راستای اقتصاد مقاومتی برمی داشتند تاروند رو به رشد صنعت تولید داخل کند نشود .

 

 

انتهای پیام/م

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است