منتشر شده در تاریخ: شنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۵ - ۸:۴۱
شناسه خبر: 305954
گروه :خبر
_DSC9310

فرمانده قرارگاه راهکنشی امام سجاد(ع) با اشاره به فرموده مقام معظم رهبری « امروز فضیلت زنده نگه داشتن یاد شهدا کمتر از شهادت نیست » اظهار داشت: یکی از کارهای فرهنگی سپاه پاسداران برگزاری یادواره شهدا در سراسر کشور می باشد و به این امر اهتمام ویژه دارد چرا که زنده نگه داشتن یاد شهدا وظیفه ماست و ما باید همواره به یاد شهدا باشیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از نافذ آنلاین، سردار عمویی فرمانده قرارگاه راهکنشی امام سجاد(ع) در گفتگو با خبرنگار نافذ آنلاین به تشریح برنامه های یادواره سرداران شهید اسدالله رئیسی و اسحاق دارا  که در روز ۲۹ فروردین همزمان با سالروز عروج ملکوتی این شهیدان در شهرستان ابوموسی برگزار می شود؛ پرداخت و تصریح کرد: قرارگاه راهکنشی امام سجاد(ع) با همکاری ناحیه مقاومت بسیج ابوموسی به همین مناسبت تصمیم به برگزاری یادواره این دو شهید گرفت و این یادواره در روز ۲۹ فروردین پس از اقامه نماز جماعت مغرب و عشا در گلزار مطهر شهدای گمنام شهرستان که محل یادمان این دو شهید نیز می باشد.

 

با حضور گسترده اقشار مختلف مردم شهیدپرور شهرستان و خانواده معظم شهدا و ایثارگران با سخنرانی سردار علی عظمایی فرمانده منطقه پنجم دریایی سپاه و مداحی مداح اهل بیت(ع) حاج اسماعیل تذرو برگزار می شود.

 

وی یکی از برنامه های سالروز شهادت این دو شهید را گلباران محل شهادت آنها اعلام کرد و گفت: در سالروز شهادت شهیدان رئیسی و دارا مردم و رزمندگان با حضور در آبهای نیلگون خلیج فارس، محل شهادت آنها را گلباران خواهند کرد.

 

فرمانده قرارگاه راهکنشی امام سجاد(ع) افزود: ویژگی بارز این دو شهید نحوه شهادت آنها می باشد که در رویارویی مستقیم با نیروهای متجاوز و مستکبر آمریکایی به شهادت رسیدند و علت دیگری که موجب برگزاری این یادواره در جزیره ابوموسی می شود این است که این دو شهید در سال ۱۳۶۷ از همین جزیره که پایگاه نیروهای دریایی سپاه پاسداران بوده است به منطقه عملیاتی اعزام شدند.

_DSC9305

وی در خصوص علت درگیری با نیروهای متجاوز آمریکایی در خلیج فارس  و شهادت این دو شهید گفت: رزمندگان اسلام بعد از کسب تجربیات ارزنده در اجرای چند عملیات آبی و وارد آوردن فشارهای سنگین بر ارتش بعث صدام بویژه از سال ۱۳۶۱ به بعد، استکبار جهانی به این نتیجه رسید که ارتش بعث صدام در حال شکست کامل می باشد و خود به طور مستقیم وارد خلیج فارس شد و شروع به ایجاد تحرکاتی در منطقه کرد و در پی این تحرکات و در اواخر سال ۱۳۶۵ به نیروی دریایی سپاه پاسداران که تازه تشکیل شده بود دستور داده شد  که یگانهای شناوری خود را در کل خلیج فارس و جزایر آن مستقر نماید و آماده انجام عملیات مقابله به مثل با ارتش متجاوز آمریکا باشد و در ۱۶ مهرماه سال ۱۳۶۶ قایقهای نیروی دریایی سپاه در منطقه دوم دریایی بوشهر عملیات مهمی را علیه نیروهای امریکایی انجام دادند و ضربات سختی به آنها وارد کردند در این عملیات بیژن گرد و نادر مهدوی و تعدادی از همرزمان آنها به شهادت رسیدند.

 

وی افزود: در تاریخ ۲۹ فروردین سال ۱۳۶۷ نیروهای متجاوز آمریکایی سکوهای نفتی نصر و سلمان را منهدم کردند و همچنین ناوچه های جوشن و سهند نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در درگیری با ناوگان آمریکا مورد اصابت قرار گرفتند و غرق شدند و متعاقب آن رزمندگان مستقر در جزیره ابوموسی با استفاده از چندین فروند قایق تندرو به فرماندهی حاج علی عظمایی اقدام به گشت زنی در خلیج فارس نموده و با نیروهای آمریکایی در حوالی سکوی مبارک رو در رو می شوند که پس از ساقط کردن یک فروند بالگرد آمریکایی ، انهدام یک واحد شناوری و وارد کردن ضربات سخت به نیروهای آنها، پس از اصابت مستقیم موشک به قایق شهیدان رئیسی و دارا آنها به فیض عظمای شهادت نائل می شوند.

 

سردار عمویی گفت: نیروی دریایی سپاه پاسداران علاوه بر تامین امنیت خلیج فارس و دفاع از مرزهای آبی به مسائل فرهنگی شهرستان نیز توجه ویژه دارد که ساخت یادمان این دو شهید دلاور نیز در این راستا می باشد که بحمدلله در سال گذشته بخش اصلی یادمان به همت مهندسی سپاه ساخته شد و ان شاءالله بخش باقیمانده که محوطه سازی ان می باشد در سال جاری به طور کامل تکمیل خواهد شد و تبدیل به یک مکان فرهنگی و معنوی بسیار خوب خواهد شد که تمامی شهروندان می توانند از این مکان فرهنگی و معنوی استفاده کنند و همچنین می توانیم مراسم های بزرگ ملی و مذهبی خود را در جوار یادمان این دو شهید برگزار کنیم.

_DSC9310

امنیت نظام جمهوری اسلامی ایران مرهون خون پاک شهدا است

فرمانده تیپ تکاوران امام سجاد(ع) با اشاره به حدیث معروف معصوم که می فرماید: «نعمتان مجهولتان الصّحّه و الأمان» اذعان داشت: در حالی که اکثر کشورهای منطقه درگیر جنگ و خونریزی می باشند نظام جمهوری اسلامی ایران به برکت خون پاک شهیدان و نفس قدسی امام راحل و به برکت وجود مبارک مقام معظم رهبری در امنیت کامل و پایدار بسر می برد. جزیره ابوموسی نیز یکی از لایه های امنیت بخش کشور می باشد و نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران به هیچ متجاوزی اجازه نخواهد داد که به امنیت کشور خدشه ای وارد کند و نیروهای مسلح تمام توان خود را برای حفظ این امنتیت پایدار بکار می گیرند و پاسداران حریم امنیت کشور همواره هشیار می باشند و با آمادگی بسیار بالا تمام تحرکات دشمن را رصد می کنند.

 

مسئولین توجه ویژه به مسائل فرهنگی شهرستان ابوموسی داشته باشند

 

سردار عمویی گفت: با عنایت به اینکه مردم شهرستان دارای سطح بالایی از ارزشها می باشند مسئولین باید به حوزه فرهنگی شهرستان توجه ویژه کنند. ابوموسی بدلیل بعد مسافت از مرکز استان در بعضی از حوزه های فرهنگی از جمله صدا و سیما دچار مشکل است و مردم قادر به دریافت تمام کانالهای تلویزیونی نیستند. البته مردم  در این شهرستان گرفتار ناهنجاریهایی موجود در شهرهای دیگر نمی باشند اما جا دارد که مسئولین توجه بیشتری به حوزه فرهنگی شهرستان داشته باشند و بودجه های خوبی را برای این منظور در نظر بگیرند. نیروی دریایی سپاه هم به سهم خود پشتیبانی بسیار خوبی از برنامه های فرهنگی شهرستان بعمل می آورد.

 

وی در خصوص نامگذاری روز ۲۹ فروردین بنام روز «بوموسی» اظهار داشت: سازمان بسیج مستضعفین چند سال قبل ایده نامگذاری یک روز به نام هر شهر را مطرح کرد که در آن روز در آن شهر رویداد مهمی  رخ داده است. به همین دلیل روز ۲۹ فروردین ماه، که در آن روز سرداران شهید رئیسی و دارا از همین جزیره به مقابله با نیروهای متجاوز آمریکایی برخاستند، به نام روز «بوموسی» نامگذاری شد.

 

نیروهای مسلح مومن ما نقطه قوت نظام جمهوری اسلامی ایران می باشد

 

سردا عمویی نیروهای مسلح  مومن را یکی از نقاط قوت ملت ایران دانست و تصریح کرد: دشمنان اسلام و این مرز و بوم در تلاشند توان دفاعی ما را تضعیف کنند ولی دین ما رهبری نظام و ملت بزرگ ایران هرگز اجازه اینکار را به دشمنان نخواهند داد.

 

وی افزود: تنها مقطع زمانی که کشور ما مورد تهاجم بیگانگان قرار گرفت و مردم ما و نیروهای مسلح توانستند بر ان تهاجم غلبه کنند ودشمن را به عقب برانند و وجبی از خاک میهن اسلامی از دست نرود، دفاع مقدس بود که به برکت پیروزی انقلاب اسلامی و پیروی از مکتب اهل بیت(ع) مردم توانستند این مهم را به سرانجام برسانند.

 

_DSC9306

ما در مورد توان دفاعی خود با هیچ کس مذاکره نمی کنیم

 

فرمانده قرارگاه راهکنشی امام سجاد(ع) گفت: سپاه پاسداران همواره در پی ارتقاء توان دفاعی کشور بخصوص در حوزه موشکی می باشد و این توان را در شرایط تحریم و با اتکاء به متخصصان جوان و مومن کشور بدست آورده ایم و هرگز بر سر توان دفاعی خود با هیچ کس مذاکره نخواهیم کرد.

 

وی در خصوص حضور ناوگان دریایی کشورهای فرا منطقه ای در خلیج فارس گفت: ما همواره اعلام کرده ایم که موافق حضور این نیروها در خلیج فارس نیستیم و همواره تمام تحرکات آنها را در خلیج فارس رصد می کنیم و لحظه ای از انها غافل نیستیم زیرا معتقدیم حضور انها هیچ منففعتی برای ملتهای منطقه ندارد چرا که آنها تنها بدنبال منافع خود هستند و اطمینان داریم که دولتهای منطقه با همکاری خود قادر به تامین امنیت کامل خلیج فارس می باشند.

 

وی در پایان در خصوص اوضاع منطقه و محور مقاومت گفت: بعد از پنج سال جنگ و خونریزی در سوریه با پشتیبانی و حمایت آمریکا و بعضی از کشورهای مرتجع عربی و ترکیه هم اکنون دولت قانونی سوریه از ثبات خوبی برخوردار بوده و ارتش این کشور نیز با کمک های مستشاری سپاه پاسداران و حزب الله خود را بازیابی کرده است و در میدان نبرد نیز به پیروزیهای خوبی دست یافته و این پیروزیها در آینده نیز ادامه خواهد داشت و شکست دشمنان محور مقاومت و ایادی آنها قطعی است.

 

انتهای پیام/ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح ابلاغ الکترونیکی قضایی در میناب اجرا می شود هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر