منتشر شده در تاریخ: جمعه ۰۶ شهریور ۱۳۹۴ - ۲۱:۰۲
شناسه خبر: 215357
گروه :خبر
13940513000618_PhotoA

ساخت زندان فشافویه از ۵ سال قبل در سازمان زندانها کلید خورد و تاکنون ۱۰۳ میلیارد تومان برای آن هزینه شده است و قرار است ۱۰ هزار محکوم و زندانی در آن نگهداری شوند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، به دوربرگردان پلیس راه حسن آباد در جاده قم که برسید تابلویی شما را به سمت مسیر چرمشهر راهنمایی می‌کند، جایی که پس از 25 کیلومتر رانندگی می توانید برج و باروهای زندانی نوساز و جدید را از دور مشاهده کنید.

اینجا زندان باز فشافویه است، زندانی که که در راستای بهبود وضعیت زندانیان و تفکیک مجرمین خطرناک از مجرمین مواد مخدر ساخته شده که گنجایش پذیرش 10 هزار زندانی را دارد و در حال حاضر بیش از هزار نفر از محکومین مواد مخدر را که حکم آن ها زیر 5 سال است، در خود جای داده است.

ساخت زندان باز فشافویه از 5 سال پیش در دستور کار مسئولان سازمان زندان‌ها قرار گرفت و اقدامات لازم جهت احداث و بهره‌برداری آن آغاز شد و در نهایت همزمان با عید سعید فطر این مجموعه رسماً کار خود را آغاز کرد.

اصلاح شبکه فاضلاب آسایشگاه شماره یک، تعمیر و بازسازی خوابگاه شماره ٢ مددجویان، تأسیس و راه‌اندازی ساختمان یگان حفاظت به مساحت ١٠٠ متر، تأسیس و راه‌اندازی ساختمان دژبانی، توسعه آشپزخانه اردوگاه، احداث رخت‌شوی خانه، راه‌اندازی و نصب سه مخزن گاز ۵٠٠ گالنی ( جمعاً ١۵٠٠ ) گاز مایع و لوله کشی‌های مورد نیاز جهت بهره برداری از جمله اقدامات صورت گرفته در زندان باز فشافویه است.

قرار بر این است که زندانیان زندان‌های قزلحصار، رجایی‌شهر،‌اوین و زندان ورامین در 4 فاز 2500 نفره به زندان فشافویه منتقل شوند.

در همین راستا هم طی روزهای آینده 1500 نفر از زندانیان زندان قزلحصار و 300 نفر از زندانیان زندان ورامین به فشافویه منتقل می‌شوند.

تلاش سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی استان تهران این است که تراکم جمعیت را در زندان‌های دیگر کم کنند و به احتمال زیاد تا پایان سال جاری تمامی زندانیان استان تهران از قزلحصار به فشافویه منتقل می‌شوند تا قزلحصار به طور کامل در اختیار استان البرز قرار گیرد.

سهراب سلیمانی، مدیرکل زندان‌های استان تهران در گفت‌وگو با خبرنگار قضایی فارس در خصوص هزینه صورت گرفته برای زندان باز فشافویه گفت: تاکنون 103 میلیارد تومان جهت راه‌اندازی این زندان هزینه کرده‌ایم و تا پایان کار نهایی به مبلغی بالغ بر 70 میلیارد تومان دیگر نیاز داریم.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است