منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۱۷ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۱:۱۶
شناسه خبر: 301801
گروه :خبر
13940719000394_PhotoA

عضو مرکز حقوق بشر بحرین با تاکید بر اینکه زندانیان بحرینی در معرض وحشیانه‌ترین شکنجه‌ها قرار دارند، گفت: مدعیان حقوق بشر و در راس آن آمریکا هیچ اقدامی برای توقف این جنایات نمی‌کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، «محمود علی»، عضو مرکز حقوق بشر بحرین در منامه خبر داد: بازداشتی‌های سیاسی و غیرسیاسی در بحرین در معرض شدیدترین شکنجه‌ها از جمله تجاوز جنسی وحشیانه، شوک‌های الکتریکی و تازیانه زدن قرار دارند.

وی افزود: بیش‌تر بازداشتی‌ها از بیماری‌های مختلف اعم از فشار خون، دیسک کمر، درد دندان یا مشکلاتی در بینایی خود رنج می‌برند و این رژیم آل خلیفه است که مسئول جان آنها و سلامت جسمی و روانیشان است.

علی از کشورهای غربی و در راس آن آمریکا که مدعی حقوق بشر هستند خواست رژیم آل خلیفه را برای آزادی بازداشتی‌ها تحت فشار بگذارد.

وی افزود: متحدان بحرین نیز باید از مقامات آل خلیفه بخواهند با کنار گذاشتن ادعای ایجاد اصلاحات با اقدامات واقعی به دنبال اصلاحات باشند.

1083 مورد بازداشت بحرینی‌ها در سال 2015 که 273 تن از آنها کودک بودند

مرکز حقوق بشری بحرین در گزارش سالیانه خود نوشت که تمامی تجاوزهای انجام شده رژیم آل خلیفه علیه حقوق بشر در بحرین طی سال 2015 میلادی را مستند کرده است.

این گزارش که تحت عنوان «تجاوز به حقوق بشر از رفتار عادی تا روشی سازمانی» در 41 صفحه منتشر شده، همراه با تصاویر و آمار و گزارش‌هایی است که روند یک سال گذشته جنایت‌های رژیم آل‌خلیفه علیه مخالفان مسالمت‌آمیز و خواستار دموکراسی را تشریح می‌کند.

مرکز حقوق بشر بحرین در گزارش سالیانه خود آورده است: یک هزار و هشتاد و 3 تن از جمله 273 کودک (زیر 18 سال) و 34 زن در سال 2015 در جریان تحرکات اعتراضی برای تحقق اصلاحات سیاسی بازداشت شدند .

این مرکز آورده است: بیش از 44 درصد این بازداشت‌ها به صورت خودسرانه و با حمله ماموران آل خلیفه به منازل مردم صورت گرفته است.

مرکز حقوق بشر بحرین گفت: 25 تن از کاربران شبکه‌های اجتماعی نیز در سال 2015 بازداشت شدند که 12 تن از آنها همچنان در زندان هستند.

این مرکز ادامه داد: در دهم مارس سال 2015 نیروهای پلیس آل خلیفه در پاسخ به اعتراض زندانیان با حمله به زندان مرکزی جو اقدام به شکنجه زندانیان و مجازات جمعی آنها کردند.

بر پایه این گزارش تا پایان سال 2015 همه رهبران سیاسی جمعیت‌های معارض بزرگ بحرین در زندان بودند و ملیت 202 شهروند بحرینی سلب شده است.

مرکز حقوق بشر بحرین آورده است: وزارت کشور بحرین در سال 2015 اقدام به برچیدن پرچم‌ها و شعارهای دینی شیعیان از خیابان‌ها و املاک خصوصی آنها کرده است و در مدت بین دوازدهم تا چهاردهم فوریه 2015 که سالگرد اعتراضات مردمی بحرین بود، بیش از یکصد و بیست راهپیمایی مسالمت‌آمیز با واکنش خشونت آمیز ماموران آل خلیفه همراه بوده که یکصد زخمی برجای گذاشت.

براساس این گزارش 441 مورد ربایش امنیتی و اختفای اجباری بین نوامبر 2014 تا ژوئن 2015 صورت گرفته است که طول آن از چند روز تا یک ماه در نوسان بوده است؛ 37 مورد از این اختفاهای اجباری مربوط به کودکانی بود که کمتر از 18 سال سن دارند و در 98 درصد از اختفاهای اجباری، دفتر تحقیقات جنایی وجود افراد بازداشت شده در نزد خود را رد کرده‌اند.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح پیشگیری از تنبلی چشم در میناب کلید خورد پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است