منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۴:۳۶
شناسه خبر: 305306
گروه :خبر
1394-6-16-3-zanan

جلسه هم اندیشی نقش و جایگاه زنان در انقلاب اسلامی به همت حوزه هنری انقلاب اسلامی استان هرمزگان، معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرعباس، دفتر امور بانوان و خانواده استانداری هرمزگان و زنان فرهیخته دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان در واحد بندرعباس برگزار شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از هرمزپرس، احسان محمدی نژاد،مدیر کل امور دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرعباس با بیان اینکه زنان در بزنگاههای مختلف تاریخی نقش ویژه ای داشتند، گفت: نقش زن در نظام تشکیل خانواده،  حوزه تاثیرگذاری خود را از حوزه یک یک شخص بالاتر می برد  همانگونه که زنان عصر ما ثابت کردند علاوه بر نقش توأمان همسری و مادری ، در مجاهده در نقش مبارز هم دوش مردان،بلکه جلوتر از آنها هستند.

 

وی افزود: در بررسی تاریخی وقوع انقلاب اسلامی مشاهده می کنیم که امام خمینی(ره) نقش ویژه ای را برای زنان در مبارزات و به ثمر رسیدن انقلاب منصور بودند،کما اینکه مردانی که فاقد همراهی و همدلی زنانشان در عرصه مبارزات انقلابی بودند از این عرصه حذف شدند.

 ثبت مکتوب خاطرات زنان مبارز و انقلابی  الگوی بی بدیلی برای زنان جامعه است

زهرا یعقوب نژاد، مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری هرمزگان با بیان اینکه پراکندگی ها و موازی کاری ها مانع پیشرفت در مقوله تثبیت مکتوبات فرهنگی-عقیدتی است ، اظهار کرد: در نگارش کتاب نقش زنان هرمزگانی در انقلاب اسلامی تمامی زوایای فعالیتهای زنان استان به نمایش جامع و کامل و اثری قابل اعتنا و تأمل درخواهد آمد.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری هرمزگان هدف از برگزاری نشست جلسه هم اندیشی بررسی نقش زنان استان هرمزگان و جایگاه آنان در پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی  را ایجاد کانال ارتباطی برای دستیابی به اهداف دانست.

وی تصریح کرد: ثبت مکتوب خاطرات زنان مبارز و انقلابی استان در این برهه می تواند الگوی بی بدیلی برای زنان ما در انتخاب صحیح نحوه پوشش و حجاب و جلوگیری از هدر رفت خاطرات به مرور زمان باشد.

جمع آوری خاطرات و زندگی زنان مبارز شهرهای میناب،بندرلنگه و هرمز درر غنا بخشیدن این اثر مفید بود

انسیه بهبودی، نویسنده “نقش زنان استان هرمزگان در انقلاب اسلامی ” در ادامه یاد آور شد: با پیگیری ها و همراهی بی وقفه حوزه هنری استان ، به مدت 7 ماه در مصاحبه با تعداد 18 نفر از زنان مبارز سراسر استان و به مدت 40 ساعت فایل صوتی با پردازش و راستی آزمایی نقل اطلاعات واقعه انقلاب اسلامی به جمع بندی و نگارش این اثر واقعه محور که یک بازه زمانی خاص زندگی افراد را مورد بررسی قرار می دهد، پرداختیم.

وی افزود: فصلهای این اثر شامل جایگاه استان هرمزگان به عنوان یک منطقه همواره استراتژیک و مورد علاقه قدرتهای استعماری نشان می دهد، که چقدر حضور زنان با پوشش بومی و محلی در مقاطع مختلف در برابر تعدی قدرتهای استعماری و متجاوز پیروزمندانه و افتخار آفرین بوده است.

بهبودی، لزوم جمع آوری خاطرات و زندگی زنان مبارز شهرهای میناب،بندرلنگه و هرمز را در انضمام تاریخ شفاهی خود در غنا بخشیدن به اثر موثر دانست.

در ادامه این نشست دو نفر از زنان مبارز انقلابی استان به بیان خاطرات خود از دوران مبارزه پرداختند و در پایان نیز از سرکار خانم اسلام زاده به عنوان زن مبارز انقلابی استان تجلیل به عمل آمد.

انتهای پیام/ی

 single
اخبار مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
گلابی ، فریب بخور ! طرح ابلاغ الکترونیکی قضایی در میناب اجرا می شود هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است