منتشر شده در تاریخ: جمعه ۱۱ دی ۱۳۹۴ - ۱۴:۳۱
شناسه خبر: 261985
گروه :خبر
نعیم آبادی ۸۷۶۵

امام جمعه بندرعباس حضرت خدیجه را بانوی برتر جهان اسلام بعد از فاطمه زهرا(س) دانست و گفت: زنان جامعه باید از حضرت خدیجه الگو بگیرند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز از بندرعباس، حضرت آیت الله نعیم آبادی امام جمعه بندرعباس در خطبه‌های نماز جمعه این هفته گفت: حضرت خدیجه باید الگوی زنان جامعه ما باشد زیرا وی بعد از دختر گرانقدرشان بهترین نمونه‌های رفتاری را در جامعه از خود نشان دادند.

آیت الله نعیم آبادی حجاب را واجب الهی دانست و تصریح کرد: مگر می‌شود حکم الهی را در تغییر نگرش افراد، جریان‌های سیاسی و یا تغییر حکومت‌ها تغییر داد؟

وی اضافه کرد: در زمان رضا شاه حجاب را به زور از سر مردم بر می‌داشتند و به جنگ با واجبات الهی می‌رفتند اما فطرت انسان‌های پاک سرشت توانست این رسالت را حفظ کند و امروز در فضایی کاملا آرام و بدور از دغدغه این واجب الهی توسط بانوان جامعه رعایت می‌شود.

امام جمعه بندرعباس برداشت‌های غیر اصولی برخی جوانان از واجبات الهی را نتیجه عدم شناخت آنان دانست و تأکید کرد: همه ما در قبال روشنگری به ویژه در بین جوانان مسئول هستیم لذا باید از تمامی ظرفیت‌های رسانه‌ای و دیگر امکانات جوانان را با واجبات دین آشنا کرد و شبهه‌هایی که در ذهن دارند پاسخ داد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی هرمزگان همچنین اظهار کرد: فرهنگ سازی حجاب در جامعه امروز یک تکلیف است و نباید جوانان با سؤالاتی که به راحتی می‌توان جواب داد رها کرد تا این موضوع به شکاف بین جوانان و اقشار متدین و علما تبدیل شود.

نماینده مردم هرمزگان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به بخش‌هایی از زندگانی حضرت خدیجه سلام الله علیها گفت: حضرت خدیجه یار وفادار پیامبر اسلام(ص) بود و برای دفاع از اسلام تلاش‌های زیادی کرد.

وی اضافه کرد: اگر زندگانی این بانونی فرهیخته و تلاشگر را ببینیم و مطالعه کنیم خواهیم دانست که چگونه در کنار تمامی مسئولیت‌های اجتماعی که به عهده داشته همسری نمونه برای پیامبر نیز بوده است که باید از آن درس گرفت.

 single
اخبار مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
امام سجاد (ع)چراغ فروزان راه مردم است کودک کشی و نسل کوشی در یمن یک رخداد ظالمانه است دشمن در پی سلب معیار ما می توانیم از ملت ایران است/اقدامات انتظامی پلیسی باشد نه پلیس بازی خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان