منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۴ - ۱۲:۴۲
شناسه خبر: 199408
گروه :خبر
IMG_2675

مدرس حوزه و دانشگاه گفت : ترویج رفتارهای غیراخلاقی و اباحگری باعث گسترش بی‌بند و باری در جامعه می شود و حیا زدایی برنامه ی دشمن برای بانوان وخانواده هاست .

مریم ریاضی طهرانی در گفت وگو با خبرنگار  شبکه اطلاع رسانی هرمز ، با اشاره به فرا رسیدن 21 تیرماه روز عفاف و حجاب گفت: گسترش  رفتارهای غیراخلاقی و اباحگری باعث گسترش بی‌بند و باری در جامعه می شود و حیا زدایی برنامه ی دشمن برای بانوان وخانواده هاست که در نتیجه ترویج بی‌حجابی در جامعه را به دنبال خواهد داشت .

وی در ادامه افزود: حجاب در اسلام موجب تحکیم روابط افراد خانواده و برقراری صمیمیت و همچنین موجب سلامتی اجتماع می گردد و آرامش روانی را به دنبال دارد هم برای فرد و هم برای اجتماع و خانواده مفید وکار آمد خواهد بود.

 

طهرانی به وضعیت  پوشش زنان در اجتماع اشاره کرد و گفت: حجاب و نقش آن در استحکام پیوند خانوادگی از جمله اهداف متعالی اسلام است که بایستی در کانون خانواده ایجاد و تقویت شود و این  حجاب  باید پوششی باشد که مردم را در برابر تهاجمات بیرونی محفوظ بدارد و جامعه ای که فرهنگ پوشش در آن حاکم نباشد و برهنگی و پوشش های غیر متعارف و نامناسب در آن عرضه شود هم خانواده و هم جامعه را در منجلاب فساد تا ورطه نابودی می کشاند.

وی افزود: با توجه به این که امروز جنگ نرم با محوریت زن هدفگذاری شده است لذا انتظار می رود زنان فرهیخته جامعه ی اسلامی با حفظ کرامت انسانی خود و رعایت شئونات اسلامی در اجتماع ظاهر شده و اجازه استفاده ابزاری از زن را به دشمنان ندهندو زنان جامعه به دنبال مطالبات جدی خودشان باشند .

دکتر طهرانی گفت : از مسئولین استانی به ویژه دستگاه های مؤثر در ترویج فرهنگ عفاف و حجاب از جمله اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و صدا و سیما انتظار داریم با هماهنگی کلیه نهادهای ذی ربط در توسعه فرهنگ عفاف و حجاب گامی اساسی برداشته و با همسویی دستگاه های اجرایی این موضوع به صورت پیگیر تحت نظارت و اشراف نهادهای مربوطه قرار گیرد.

 

مریم ریاضی طهرانی همچنین گفت: از متولیان کلیه دستگاه های دولتی انتظار می رود که نهادینه سازی فرهنگ عفاف و حجاب را ابتدا از ادارات مربوطه شروع نمایند تا این امر، زمینه ی  فرهنگ سازی در کل جامعه را فراهم نماید.

 

انتهای پیام/س

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
امام سجاد (ع)چراغ فروزان راه مردم است کودک کشی و نسل کوشی در یمن یک رخداد ظالمانه است دشمن در پی سلب معیار ما می توانیم از ملت ایران است/اقدامات انتظامی پلیسی باشد نه پلیس بازی خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان