منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۴ - ۲۱:۰۸
شناسه خبر: 283741
گروه :خبر
hormoz

زمین لرزه ای به بزرگی 5 دهم ریشتر صبح امروز – پنجشنبه – بخش هایی از تایوان را لرزاند و باعث وحشت مردم این منطقه شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا؛زمین لرزه ای به بزرگی 5 دهم ریشتر صبح امروز – پنجشنبه – بخش هایی از تایوان را لرزاند و باعث وحشت مردم این منطقه شد.

به گزارش ایرنا، این زمین لرزه در حالی به وقوع پیوست که این منطقه 17 بهمن ماه جاری نیز شاهد وقوع یک زلزله 6.4 دهم ریشتری بود که 116 نفر را به کشتن داد و علاوه بر زخمی کردن صدها تن، خسارات سنگینی نیز به شهر «تاینان» مرکز این حادثه طبیعی وارد کرد.

زمین لرزه امروز پنجشنبه تایوان نیز بر اساس گزارش رسانه های محلی ساعت 9.9 دقیقه صبح (به وقت محلی) رخ داد و هنوز گزارشی از میزان تلفات احتمالی این حادثه منتشر نشده است.
وقوع این حادثه با توجه تجربه تلخ زلزله هفدهم بهمن ماه این منطقه باعث شد مردم از وحشت منازل خود را ترک کنند و به خیابانها هجوم آوردند.

شین هوا، خبرگزاری رسمی چین به نقل از مرکز زلزله نگاری این کشور کانون این زمین لرزه را 10 کیلومتری عمق زمین و مرکز آن را شهر «تایتونگ» یکی از شهرهای منطقه تایوان عنوان کرده است.
«تایتونگ» سیزدهم آذر ماه سالجاری نیز شاهد وقوع زمین لرزه ای به قدرت 5.3 دهم ریشتر بود.

این منطقه پیشتر نیز زمین لرزه های بزرگ را تجربه کرده و زلزله ویرانگر 7.2 دهم ریشتری سپتامبر سال 1999 در بخش مرکزی «نانتو» بیش از 2 هزار و 400 کشته برجا گذاشت و 50 هزار ساختمان را تخریب یا به آنها خسارت وارد کرد.

همچنین زمین لرزه 6.3 دهم ریشتری در ماه ژوئن سال گذشته میلادی (خرداد 93) در مرکز تایوان نیز چهار کشته بر جای گذاشت و موجب رانش گسترده زمین در اکثر نقاط آن شد.
وقوع زمین لرزه در تایوان به دلیل قرار گرفتن آن بر روی کمربند زلزله امری معمول است.

تایوان و چین در پایان جنگ داخلی سال 1949 میلادی از یکدیگر جدا شدند، اما پکن این جزیره را بخشی از خاک کشور چین می داند و مایل است در تایوان بعد از پیوستن به سرزمین مادری، نیز الگوی یک کشور و دو نظام را همچون هنگ کنگ و جزیره ماکائو پیاده کند.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی