منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۰۹ تیر ۱۳۹۵ - ۲۰:۳۲
شناسه خبر: 333735
گروه :خبر
photo_2016-06-29_15-42-28

امام جماعت مسجد بقیه الله«عج» میناب در رابطه با نشانه های ظهور به روایتی از رسول خدا «ص» اشاره ای کرد و گفت: بزودی زمانی بر امت من فرارسد که از قرآن جز رسم و از اسلام جز اسم باقی نماند آنان به اسم مسلمان خوانده می شوند در حالی که دورترین مردم از اسلام هستند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از میناب جنوب، حجت الاسلام علی نجاتی زاده امام جماعت مسجد بقیه الله«عج» میناب در سومین شب از لیالی بزرگ قدر در جمع مشتاقان و محبان اهل بیت گفت: شب بیست و سوم ماه مبارک رمضان که به عنوان یکی از شب های قدر مطرح است بر احتمال قدر بودن آن تأکید بیشتری شده است و لیالی قدر از شب های پر فضیلت در طول سال است، به گونه ای که بر اساس آیات و روایات تقدیر انسان در این شب ها تقریر و تثبیت می شود؛ اما بر اساس همین آیات و روایات احتمال شب قدر بودن شب بیست و سوم ماه مبارک رمضان بیشتر از دو شب دیگر است.

 

 

امام جماعت مسجد بقیه الله«عج» افزود:«آخر الزمان» اصطلاحی است که در فرهنگ اغلب ادیان بزرگ دنیا به چشم می خورد و بویژه در ادیان ابراهیمی از برجستگی و اهمیت ویژه ای برخوردار است. از مجموع احادیثی که در کتاب های روایی، تفسیر و تاریخ درباره دوران آخرالزمان ذکر شده، دو مطلب اساسی و قابل توجه به دست می آید که گویای این مطلب است که آخرالزمان به دو دوره کاملاً متفاوت تقسیم می شود، دوران نخست زمانی است که در آن فساد اخلاقی و ظلم و ستم همه جامعه های بشری را فرا خواهد گرفت و در دوران دوم که با قیام مصلح جهانی آغاز می شود تمامی فسادها و ظلم ها ریشه کن شده، جای خود را به عدالت خواهد داد و توحید، عدل و رشد عقلی و علمی در سراسر زندگی انسان ها گسترش می یابد.

 

 

حجت الاسلام نجاتی زاده در رابطه با نشانه های ظهور به روایتی از رسول خدا «ص» اشاره ای کرد و گفت:بزودی زمانی بر امت من فرارسد که از قرآن جز رسم و از اسلام جز اسم باقی نماند آنان به اسم مسلمان خوانده می شوند در حالی که دورترین مردم از اسلام هستند، مساجد آنان آباد و از هدایت خالی است، فقهای آن زمان بدترین فقها در روی زمین اند و فتنه از اینها آغاز می شود و به آنان باز می گردد.

 

 

وی تصریح کرد:  با ظهور منجی عالم، جهان رنگ و بویی دیگر خواهد گرفت، همانگونه که رسول اکرم«ص» فرمودند: خداوند از فرزندان حسین امامانی قرار داده است که راه و روش و آیین مرا بر پا می دارند. نهمین آنان قائم خاندان من «مهدی» امتم می باشد. او شبیه ترین مردمان به من است در سیما و گفتار و کردار. پس از غیبتی طولانی و سرگردانی و سردرگمی مردم، ظاهر می شود، آنگاه آیین خدا را آشکار می سازد و پس زمین را از عدل و داد پر می کند پس از آن که از ستم و بیداد لبریز شده باشد.

 

 

نجاتی زاده در بررسی دلایل طرح و پذیرش فرهنگ غربی بیان کرد:  مباحث بسیاری در چندین دهه‏ گذشته صورت گرفته است. عده‏ ای نقش عوامل خارجی را در نفوذ فرهنگ غرب بسیار برجسته می دانند و در مقابل، عده ‏ای ضعف فرهنگ ملی را زمینه‏ ساز نفوذ فرهنگ بیگانه عنوان کرده ‏اند، اما با دیدگاهی واقع ‏بینانه باید به نقش عوامل متعدد داخلی و خارجی در شکل ‏دهی جریان غرب‏گرایی در ایران توجه شود.

 

 

امام جماعت مسجد بقیه الله«عج» در این زمینه افزود: این شیوه یکی از مؤثرترین و بدترین روش های براندازی یک نظام است، که متأسفانه هم اکنون علیه انقلاب اسلامی در حال اجراست، تهاجم فرهنگی بر خلاف دیگر توطئه ها و حملات بویژه تهاجم نظامی که با سرو صدای شدید و به صورت علنی و محسوس می باشد بسیار تدریجی، و نامرئی است.

 

 

وی با اشاره به الگو برداری جوانان از فرهنگ های غربی عنوان کرد: ما در اسلام برای مد و مد گرایی معیارهایی مشخصی داریم و رسول خدا «ص» می فرماید: هر کس خودش را به گروه خاصی شبیه کند به آن گروه شبیه می شود.

 

 

فعال حوزه دین با عنوان جای الگو برداری از فرهنگ غرب به فکر ترویج فرهنگ اسلام باشیم،  گفت: دشمنان انقلاب اسلامی به خوبی می دانند که راه مبارزه با کشور ایران بمب و موشک نیست و با اشاعه فرهنگ ضدارزشی و ایجاد شبهات دینی به دنبال تضعیف روحیه انقلابی جوانان ما هستند.

 

 

نجاتی زاده با بیان  اینکه جوانان سرمایه های اصلی  هر جامعه محسوب می شوند تصریح کرد: یکی از راهکارهای کاهش آسیب هابی اجتماعی بر طرف کردن نیازهای نسل جوان است.

 

 

در مراسم احیای سومین شب قدر در مسجد بقیه الله «ع»، عزاداری و نوحه سرایی شهادت امیرالمومنین حضرت علی«ع» و قرائت دعای جوشن کبیر توسط ذاکر اهل بیت کربلایی حسن حاجی حسینی  برگزار  و مراسم سرگرفتن قرآن نیز توسط  وی صورت گرفت.

 

 

photo_2016-06-29_15-42-32

 

 

انتهای پیام/ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
امام سجاد (ع)چراغ فروزان راه مردم است کودک کشی و نسل کوشی در یمن یک رخداد ظالمانه است دشمن در پی سلب معیار ما می توانیم از ملت ایران است/اقدامات انتظامی پلیسی باشد نه پلیس بازی خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان