منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۰۱ دی ۱۳۹۴ - ۱۰:۲۲
شناسه خبر: 257391
گروه :خبر
IMG-20151221-WA0113

در حال حاضر برخی از معابر عمومی شهرستان جاسک ، به دلیل نداشتن سطل زباله به دلیل انباشت زباله به محیطی غیر بهداشتی تبدیل شده اند و جاسک به تله ای از خاک تبدیل شده است اسم روستا را نمی توان روی آن گذاشت به برسد به شهر و این عدم بی توجهی مسئولان است و به فرهنگ غلط مردم هم باز می گردد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی  هرمز؛ به نقل از فرهنگ کده ،  روزانه صدها تن زباله در شهرستان جاسک  تولید می شود که علاوه بر دفن بهداشتی آن، نبود ظروف و سطل های مناسب برای جمع آوری آن نیز مشکل ساز شده است و  وجود زباله در جداول شهری و جلوی درب منازل مسکونی با سلامت کودکان بازی می کند.

 بسیاری از شهروندانی که در پیاده روها رفت و آمد می کنند، به علت نبود سطل زباله مجبورند زباله های خود را در گوشه و کنار شهر رها کنندهنگامی که جایی برای گذاشتن زباله نباشد، مغازه داران مجبورند زباله ها را در بیرون از مغازه و گاهی در اطراف جوی های خیابان قرار دهند.
کمبود سطل های زباله در معابر پر رفت و آمد شهرستان جاسک،مشکلاتی را برای شهروندان به وجود آورده است و وجود زباله های رها شده در گوشه و کنار شهر بیانگر این است که جمع آوری آن علاوه بر فرهنگ سازی نیاز به توجه متولیان خدمات شهری دارد.
نبود سطل زباله در بیشتر معابر و کوچه های شهرستان جاسک نیازی به کتمان مسولین ندارد  و متاسفانه محله های سرکله، مقسا، سرریگ، یکبنی، لوران مسکن مهر، غریب آباد شهرستان جاسک  فاقد سطل های زباله عمومی جهت زدودن زباله های ساکنان این محله ها می باشد .
خیابان های اصلی این شهر سال هاست فاقد سطل زباله می باشد که این امر باعث میشود بسیاری از افراد زباله های خود را در کنار معابر و جدول ها رها نمایند که این کار نه تنها باعث ایجاد آلودگی و بروز انواع بیماری ها برای ساکنان میشود از نظر زیباشناسی نیز چهره ای کریه از شهر را نشان میدهد .
امید است که شهرداری محترم جاسک اقدامی جدی را در قرار دادن سطل های زباله در معابر اصلی  محله های سرکله، مقسا، لوران مسکن مهر، یکبنی، سرریگ، غریب آباد  و دیگر مناطقی که فاقد سطل زباله میباشند انجام دهد تا از وقوع بیماری های احتمالی در این مناطق جلوگیری شود و شهروندان هم با اطمینان خاطر بهتری نسبت به زدودن زباله های خود اقدام نمایند .
انتهای خبر/

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی