منتشر شده در تاریخ: شنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۸:۰۹
شناسه خبر: 316072
گروه :خبر
IMG_0220 - Copy

رهاسازی انبوه زباله های شهری و عفونی در یک کیلومتری شهر کنگ موجب بروز مشکلات زیست محیطی گسترده در اطراف این شهر شده است که سلامت زیست محیطی منطقه را تهدید می کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از مــــرواریـــد نــــیــــوز؛مدیریت پسماندها و زباله های شهری از جمله اقدامات مهمی است که باید در جهت حفظ سلامت یک شهر یا منطقه مورد توجه ویژه قرار گیرد.

 

اما علی رغم اهمیت این موضوع و بر اساس گزارش خبرنگار مروارید نیوز، در شهرستان بندرلنگه سیستم بازیافت زباله وجود ندارد و در بهترین حالت ممکن زباله ها اعم خانگی و بیمارستانی را جمع آوری و به شکل غیر اصولی در منطقه ای دور از شهر رهاسازی می شود که مشکلات آلودگی محیطی را به دنبال دارد همچنین زباله های ناشی از این گونه دفن زباله می تواند صدمات جبران ناپذیری را به محیط زیست اطراف وارد کند.

 

علاوه بر ایجاد پدیده زباله جمع کنی و دپوی آن در خارج شهر شاهد آن هستیم نفوذ شیرآبه های زباله ها در سفره های آب زیر زمینی و آلودگی آب، تجمع حیوانات وحشی و تغذیه از زباله و یا آتش زدن زباله ها و ایجاد مخاطرات آلودگی هوا از تبعات این گونه امحاء زباله ها  است. که به همین دلیل ایجاد سیتمهای بازیافت زباله می تواند در رفع مشکلات ناشی از امحاء زباله ها در بندرلنگه اثر گذار باشد.

 

هم اکنون از زباله در بسیاری از کشورهای جهان به عنوان طلای کثیف یاد می شود و از زباله های موجود پس از بازیافت بهره برداری های مختلف می شود که نیاز است مسئولان شهری و فعالان زیست محیطی چاره ای در این خصوص بی اندیشند.

 

در ادامه از وضعیت انبوه زباله های شهری در این منطقه را مشاهده می کنید .

 

 

 

 

انتهای پیام/ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است