منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۰۱ دی ۱۳۹۴ - ۲۳:۰۰
شناسه خبر: 257716
گروه :خبر
13941001000813_PhotoA

یک روزنامه آمریکایی در گزارشی با انتقاد از مواضع قانونگذاران این کشور به ویژه دموکرات‌ها در قبول توافق با ایران نوشت: نمایندگان کنگره در برابر مواردی بیش از یک توافق هسته‌ای با ایران تسلیم شدند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، روزنامه آمریکایی «واشنگتن پست» در گزارشی با انتقاد صریح از توافق دولت فعلی آمریکا با ایران در زمینه هسته‌ای نوشت: در حالی‌که آزمایش‌های موشکی ایران نقض قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل متحد است، دولت آمریکا تمایلی به اعمال محدودیت بر ایران ندارد و دولت اوباما واقعیات را نادیده گرفت.  به طوری‌که «مایکل ماکوفسکی» مدیر اندیشکده آمریکایی «جینسا» که از هواداران اسرائیل است در مطلبی با توصیه به قانونگذاران آمریکا نوشت: کنگره باید درخواست کند رفع تحریم‌های ایران را تا پایبندی این کشور به قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل متحد در زمینه آزمایش موشکی و دیگر موارد مهم لغو شوند، اما در نقطه مقابل کاخ سفید و هوادارانش در کنگره اجازه چنین اقدامی را نمی‌دهند.

واشنگتن پست در جایی دیگر نوشت: دموکرات‌های کنگره بهتر است که نگارش نامه‌های بی معنی با بیان جملاتی «نگرانی عمیق» را کنار گذارند. آن‌ها یا فریب خورده بودند و یا می‌دانستند که کشور را حتی برای مواردی بیش از موضوع  سلاح‌ هسته‌ای در در برابر ایران تسلیم کرده بودند.

واشنگتن پست با انتقاد از نامزد دموکرات‌ ریاست جمهوری آمریکا نوشت: «هیلاری کلینتون» باید تحت فشار قرار گیرد تا بگوید که او نیز فریب خورده یا این‌که بگوید متوجه درک مصیبت‌بار توافق با ایران بوده است. جمهوریخواهان نیز باید با دقت نامزدهای خود را انتخاب کنند و شخصی را برگزینند که بتواند پیروز شده و در «سیاست‌های ایران» کاخ سفید تجدید نظر کند.

این روزنامه در خاتمه با نصیحت به رای دهندگان انتخابات ریاست جمهوری آمریکا نوشت: رای دهندگان باید نمایندگانی که مسئول این افتضاح بودند را هنگام حضور مجدد آن‌ها در عرصه انتخابات سال‌های 2016، 2018 و یا 2020 به خاطر بسپارند.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است دولت توان تخصیص اعتبار به عمران و توسعه کشور ندارد/مسئولان استانی منتظر دریافت اعتبار از مرکز کشورنباشند قطب اقتصاد کشور فاقد بیمارستان تخصصی زنان/ پروژه بیمارستان جامع زنان هرمزگانی در کمای مطلق تعرفه های گمرکی بازبینی می شود/سهم درآمد بخش دریایی کشور۱۷ میلیارد دلار است جایگاه قانونی مناسبی برای صنعت دریایی وجود ندارد/ صنعت دریانوردی نیازمند تقویت از سوی نظام بانکی است سواحل نیازمند سیاستگذاری صحیح مدیران/مشکلات معیشتی مردم در سواحل بیانگرهدر رفت ثروت ملی است