منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۴ - ۱۰:۴۹
شناسه خبر: 179617
گروه :خبر
باقرزاده نهضت

رئیس سازمان سواد آموزی کشور ریشه بسیاری از نابهنجاری های موجود در جامعه را کم سوادی و بی سوادی دانست و گفت:بی سوادی تنها به ناتوانی در خواندن و نوشتن اطلاق نمی شود بلکه بی سواد کسی است که آسیب دیده ،آسیب پذیر و آسیب رسان است.

 

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از مکران نیوز،علی باقر زاده، معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان سواد آموزی کشور همایش ریشه کنی بی سوادی در شهرستان جاسک خیر خواهی دولت برای مردم ،دفاع از منافع آنها و تعلیم و تربیت را از اهم وظایف دولت در قبال مردمش برشمرد و گفت: مصداق خیر خواهی و دفاع از حقوق و منافع مردم را در تعلیم و تربیت یافت.

وی بیان نمود:نتایج تحقیقات این موضوع را روشن می سازد که داشتن اولیای باسوادتاثیر مستقیمی در روند پیشرفت تحصیلی دانش آموزان دارد یعنی دانش آموزانی که اولیای آنها با سواد هستند در زمینه تحصیل موفق تر از دانش آموزان دارای اولیای بی سواد عمل می کنند.

رئیس سازمان سواد آموزی کشور تصریح کرد : اگر دولت تعلیم و تربیت را جدی دنبال کند خیر مردمش را خواسته است چرا که اصلی ترین فرصت شکوفایی استعداد انسان ها از بستر آموزش فراهم می شود.

باقر زاده افزود : بی سوادی تنها به ناتوانی در خواندن و نوشتن اطلاق نمی شود بلکه بی سواد کسی است که آسیب دیده ،آسیب پذیر و آسیب رسان است.

این مقام مسئول ادامه داد در تمام دنیا آموزش و پرورش به عنوان سرمایه ملی شناخته می شود، ثروتی که متعلق به همه ی مردم آن کشور است. هیچ مسیری برای پیشرفت کشور ها جز تقویت نظام آموزشی وجود ندارد.

رئیس سازمان سواد آموزی کشور ریشه بسیاری از نابهنجاری های موجود در جامعه را کم سوادی و بی سوادی دانست و گفت : دولت به این نتیجه رسیده است تا زمانی که حداکثر قابل قبول شهروندان کشور سطح سوادشان از مقطع ابتدایی به بالاتر ارتقا پیدا نکند پاره ای از مشکلات کشور برطرف نخواهند شد.

 

انتهای پیام/م

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است دولت توان تخصیص اعتبار به عمران و توسعه کشور ندارد/مسئولان استانی منتظر دریافت اعتبار از مرکز کشورنباشند قطب اقتصاد کشور فاقد بیمارستان تخصصی زنان/ پروژه بیمارستان جامع زنان هرمزگانی در کمای مطلق تعرفه های گمرکی بازبینی می شود/سهم درآمد بخش دریایی کشور۱۷ میلیارد دلار است جایگاه قانونی مناسبی برای صنعت دریایی وجود ندارد/ صنعت دریانوردی نیازمند تقویت از سوی نظام بانکی است