منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۲:۱۰
شناسه خبر: 218056
گروه :خبر
ق

بارش شدید بارانهای تابستانه در شهرستان بستک موجب ریزش کوه در مسیر جاده ای و مسدود شدن راه های ارتباطی روستاها شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از جهانگیریه ، باران های دیروز بعد از ظهر موج شادی و امید را در شهرستان بستک را موجب شد و تابستان امسال برای شهرستان بستک برعکس سال های گذشته تابستان پر بارانی بوده است طوری که بازهم برخی از رودخانه های فصلی این شهرستان که فقط در زمستان آب را به خود می دیدند و برای چندمین بار در تابستان این اتفاق برای آنهارخ داد .

 

شهرستان بستک که از جمله شهرستان های کم آب کشور می باشد در این حوزه در سال های اخیر با مشکلات جدی مواجه بوده است به گونه ای که بزرگترین تهدید و بحران در آینده قطعا همین آب خواهد بود .

 

 

IMG-20150907-WA0029

 

 

بنابر این بارش باران در هر موقع و هر تعداد موجب شادی مردم می شود، اما همگان می دانند باران های استان هرمزگان بصورت رگباری و کوتاه مدت اما شدید بوده که این امر تهدادت خاص خود را بدنبال دارد .

 

دیروز در پایگاه هوا شناسی بستک 21 میلی متر باران ثبت شد و در پایگاه هواشناسی جناح 12 میلیمتر گزارش شد که معمولا در زمستان ها بارش ها بیشتر از این خواهد بود .

 

 

 

 

ق

اما این مقدار کم بارش باران ، باز هم موجب ریزش سنگ های کوچک و درشت از کوه به جاده در مسیر بستک به بندرعباس شد که معمولا با هر بارندگی اتفاق می افتد و پس از این اتفاق افراد زیادی با پایگاه خبری جهانگیریه تماس گرفتند و از این وضع گله مند بودند .

 

 

 

IMG-20150907-WA0024

 

 

 

نزدیکی کوه به جاده و عدم پایداری کوه نسبت باران یا زلزله و نبود دیوار حائل برای جلوگیری از ریزش سنگ ها به جاده مهمترین دلیل این اتفاق بود که امیدواریم مسئولین محترم اداره راه این بار اقدامی جدی برای جلوگیری از خطرات احتمالی این ریزش انجام دهند .

 

البته در همان ساعات اولیه ریزش مسئولین اقدم به جمع آوری سنگ ها نمودند که این اقدام قابل تقدیر است .

 

 

 

 

انتهای پیام/س

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است