منتشر شده در تاریخ: جمعه ۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۶:۱۵
شناسه خبر: 308844
گروه :خبر
13940120000129_PhotoA

«احمد العسیری» سخنگوی ائتلاف تحت رهبری عربستان گفت اگر مذاکرات صلح بین طرف‌های یمنی به نتیجه نرسد، عربستان با عملیات نظامی بحران یمن را حل و فصل خواهد کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، در حالی که بیش از یک سال از حمله عربستان به یمن می‌گذرد، «احمد العسیری» سخنگوی ائتلاف تحت رهبری ریاض گفت در صورتی که بحران یمن با گفت‌وگو حل نشود، عربستان با جنگ آن را حل می‌کند.

عسیری گفت: «اگر راه حلی سیاسی در یمن به نتیجه نرسد، با جنگ به راه حل خواهیم رسید.»

عسیری افزود، ائتلاف ضد یمن در دو خط موازی حرکت می‌کند که یکی از آن‌ها به هدف خواهد رسید؛ یا اینکه گفت‌وگوهای کویت به نتیجه می‌رسد و یا اینکه عملیات نظامی ادامه می‌یابد تا به هدف برسیم.

وی در گفت‌وگو با شبکه الجزیره، مدعی شد که ائتلاف ضد یمن از راه حل سیاسی در یمن حمایت می‌کند.

ائتلاف چند کشور عربی از ابتدای سال گذشته به رهبری عربستان و با هدف آنچه «بازگرداندن حکومت قانونی» خوانده شد، به یمن حمله کرد. این حمله پس از آن انجام شد معترضان به وضعیت نابسامان کشور، با هدایت جنبش انصارالله و پس از استعفای عبد ربه منصور رئیس‌جمهور وقت از قدرت، پایتخت را به کنترل خود درآوردند.

روزنامه نیویورک تایمز این هفته نوشت حمله عربستان به یمن نه فقط موجب شکست انصارالله نشده، بلکه با ایجاد خلأ در یمن، زمینه را برای گسترش فعالیت القاعده هموار کرده است.

گفت‌وگوهای صلح بین گروه‌های درگیر در یمن زیر نظر سازمان ملل متحد از پنج‌شنبه (دیروز) در کویت شروع شده است. امروز نیز جلسه‌های بین گروه‌های یمنی به صورت مستقیم برگزار خواهد شد.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی