منتشر شده در تاریخ: جمعه ۲۹ آبان ۱۳۹۴ - ۱۴:۲۵
شناسه خبر: 243797
گروه :خبر
13921021000393_PhotoA

نماینده دائم سوریه در سازمان ملل متحد با اشاره به نقش مخرب رژیم سعودی در جلوگیری از حل سیاسی بحران سوریه تأکید کرد که «ریاض» آخرین طرفی است که باید درباره حقوق بشر سخن بگوید.

 به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، «بشار الجعفری» نماینده دائم سوریه در سازمان ملل متحد تأکید کرد عربستان، ترکیه و قطر مسئول تداوم اقدامات تروریستی در سوریه هستند که افراد غیر نظامی و زیرساخت‌ها را هدف قرار می‌دهد.

خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) به نقل از الجعفری گزارش داد که با توجه به نقض حقوق بشر در عربستان سعودی، این کشور آخرین طرفی است که حق دارد از حقوق بشر سخن بگوید.

وی با بیان این مطلب افزود: «رژیم سعودی حامی و تأمین کننده مالی اصلی گروه‌های تروریستی، وهابی، تکفیری و مسلح است که حقوق شخص سوری را نقض می‌کند».

نماینده دائم سوریه در سازمان ملل متحد تصریح کرد، عربستان سعودی طرف اصلی در شعله‌ور کردن بحران سوریه و مانع‌تراشی در برابر راهکار سیاسی و مسالمت آمیز آن است.

در همین راستا، الجعفری 25 آبان ماه تأکید کرده بود که عنان تروریسم از اختیار وهابیت خارج شده است و با توحش تمام دمشق، بغداد، بیروت، سیدنی، بوستن، پاریس و سایر شهرها را هدف قرار می‌دهد.

نماینده دائم سوریه در سازمان ملل تصریح کرده بود، منطق صحیح حکم می‌کند که اقدامات تروریستی از خلأ ایجاد نشده و اتفاقی نیست، بلکه برآیند نادیده گرفتن اولویت مبارزه با تروریسم؛ عدم برخورد جدی با این موضع و سوء استفاده برخی دیگر از این مسئله به عنوان یک سلاح سیاسی برای اعمال فشار و باجخواهی از دولت سوریه است.

انتهای پیام/م

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
امام سجاد (ع)چراغ فروزان راه مردم است کودک کشی و نسل کوشی در یمن یک رخداد ظالمانه است دشمن در پی سلب معیار ما می توانیم از ملت ایران است/اقدامات انتظامی پلیسی باشد نه پلیس بازی خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان