منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۴ - ۲۳:۴۳
شناسه خبر: 237092
گروه :خبر
13940725000529_PhotoA

در نهمین اجلاس شورای سران سازمان همکاری‌های فضایی آسیا و اقیانوسیه (اپسکو)، ایران به عنوان میزبان این اجلاس در سال ٢٠١٧ میلادی انتخاب شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، وزارت ارتباطات اعلام کرد: در ابتدای اجلاس نهم، قرارداد همکاری آژانس فضایی چین CNSA با اپسکو در خصوص تامین داده های ماهواره ای در زمان وقوع بلایای طبیعی در کشورهای عضو به مدت ٢ سال دیگر تمدید شد و تصاویر ماهواره ای زلزله اخیر در پاکستان به نماینده آن کشور داده شد.

همچنین پس از مذاکرات مختلف مقرر شد، اجلاس آتی شورا در سال ٢٠١6 در کشور ترکیه و اجلاس سال ٢٠١٧ میلادی به میزبانی جمهوری اسلامی ایران برگزار شود.

در ادامه جلسه و با اجماع کلیه اعضای اپسکو، ایران به مدت ٢ سال ریاست شورای سران این سازمان مهم منطقه ای را بر عهده گرفت و نماینده کشور مغولستان به عنوان نائب رئیس اول و نماینده کشور پاکستان نیز به عنوان نائب رئیس دوم انتخاب شدند.

 درنهمین اجلاس اپسکو، دکتر بهرامی ضمن تشکر از زحمات رئیس قبلی شورا آقای “شو داژه”، از کلیه اعضای اپسکو به دلیل در اختیار قرار دادن پست ریاست شورا به جمهوری اسلامی ایران سپاسگزاری کرد.

رییس سازمان فضایی ایران اظهارکرد: روحیه بالای اعضای اپسکو برای همکاری در عرصه فضایی، آینده روشنی را برای این سازمان در کلیه حوزه های فضایی رقم خواهد زد.

وی در پایان از زحمات دبیرخانه اپسکو در برگزاری موفق اجلاس سران و نیز مشارکت فعال کلیه اعضا که مایه پیشرفت این سازمان خواهد بود، صمیمانه  قدردانی کرد.

در پایان اجلاس، صورتجلسه نشست نهم شورا با توافق کلیه اعضا تهیه و تصویب و به دبیرخانه اپسکو ابلاغ شد.

همچنین روز سوم اجلاس به ملاقاتهای دو جانبه و خصوصی نمایندگان کشورهای عضو با دبیرخانه اپسکو و دیگر مراکز فعال در چین سپری  وهیات جمهوری اسلامی ایران نیز نشستهای متعددی را از جمله با دبیرکل جدید و مدیران ارشد اپسکو، برگزار کرد.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است