منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۵:۵۷
شناسه خبر: 320590
گروه :خبر
hormoz

نفت در معاملات روز جاری بازار جهانی تحت تاثیر مختل شدن فعالیت تولیدکنندگان متعدد و کاهش تولید که عرضه به بازار را محدود کرده است، در بالاترین رکورد سال 2016 معامله شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا؛ نفت برنت که قیمت پایه معاملات جهانی است با سه سنت افزایش، 49.31 دلار در هر بشکه معامله شد. بهای معاملات این بازار روز سه شنبه در 49.28 دلار بسته شد.

نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا تغییر چندانی نداشت و در 48.31 دلار ایستاد. بهای معاملات این بازار روز گذشته با 59 سنت یا 1.2 درصد افزایش، 48.31 دلار در هر بشکه بسته شد که بالاترین قیمت نهایی در هفت ماه گذشته بود.

هر دو قیمت پایه نزدیک به بالاترین رکورد سال 2016 که به ترتیب 49.75 دلار و 48.76 دلار است و اواسط معاملات روز گذشته ثبت شدند، ایستاده اند.

بزرگترین عامل حمایت از قیمتهای نفت، قطع تولید نفت در نیجریه و کانادا بوده که روند عرضه را مختل کرده است. تحلیلگران بر این باورند که ادامه خرابکاری در زیرساخت نفتی نیجریه به معنای آن است که این کشور آفریقای غربی حدود یک میلیون بشکه در روز نفت تولید می‌کند که کمتر از متوسط 1.2 میلیون بشکه در سال 2015 است. تولید کانادا هم به دلیل آتش سوزی گسترده و غیرقابل مهار در منطقه نفت خیز آلبرتا فلج شده و حداقل یک میلیون بشکه در روز از ظرفیت تولید نفت شنی این کشور متوقف شده است.

بانک استرالیا و نیوزیلند در گزارشی اعلام کرد با ادامه اختلالات عرضه در بازار، آمار ذخایر نفت که قرار است روز جاری از سوی اداره اطلاعات انرژی آمریکا منتشر شود، بر حرکت قیمت نفت تاثیرگذار خواهد بود.

این بانک در ادامه این گزارش خاطرنشان کرد: اکنون که آتش سوزی گسترده به سوی فعالیتهای نفت شنی در حرکت است، ریسک مختل شدن عرضه کانادا تا ماه آینده به میزان قابل توجهی افزایش پیدا کرده است و به همراه کاهش بیشتر صادرات نیجریه، بازار فیزیکی را با محدود شدن بیشتر عرضه روبرو خواهد کرد.

بر اساس گزارش رویترز، صنعت نفت همچنین به ونزوئلا چشم دوخته که در این کشور آمریکای لاتین آشفتگی سیاسی و اقتصادی، تولید نفت را تهدید می‌کند.

اداره اطلاعات انرژی آمریکا روز گذشته بخشی از گزارش دورنمای انرژی سالانه را منتشر کرد که در آن پیش بینی شده است تولید داخلی نفت به دلیل کاهش قیمتها از 9.4 میلیون بشکه در روز در سال 2015 به 8.6 میلیون بشکه در روز در سال 2017 کاهش خواهد یافت.

بانک بی ان پی پاریبای فرانسه در گزارش خود از دورنمای بازار نفت اعلام کرد با وجود اختلالات اخیر در روند عرضه، هنوز ذخایر عظیمی وجود دارند که پیش از متعادل شدن بازار باید کاهش پیدا کنند. ذخایر جهانی نفت همچنان رو به افزایش است که نشان می‌دهد همچنان سطح تولید نفت از تقاضا بالاتر مانده است.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح پیشگیری از تنبلی چشم در میناب کلید خورد پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است