منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۱۷ دی ۱۳۹۴ - ۱۱:۲۶
شناسه خبر: 265288
گروه :خبر
image332038

نایب رئیس کمیسیون واردات اتاق ایران اظهار کرد:رکود اقتصادی ضربه بزرگی برای فعالان استان هرمزگان است که باعث از بین رفتن شغل های آزاد در استان شده است.

محمد رضا صفا، نایب رییس کمیسیون واردات اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران در گفتگو باخبرنگار اقتصادی شبکه اطلاع رسانی هرمز با اشاره به تحولات اقتصادی استان هرمزگان در 100 روز گذشته گفت:اقتصاد هرمزگان همراه و وابسته به اقتصاد کشور است لذا مشکلات اقتصادی مانند رکود و تورم در هرمزگان نسبت به سایر استان ها مشهود تر است.

 

وی اظهار کرد: با بیان اینکه رکود اقتصاد باعث کاهش قدرت خرید مردم استان شده و  بازارهای تجاری و ساخت و سازها در هرمزگان رونق خود را از دست داده است.

 

صفا افزود:در استان هرمزگان هزینه های جانبی مانند هزینه مایحتاج مردم، آب، برق و سوخت نسبت به سایر استان ها بیشتر است از این رو بیشترین هزینه ها صرف تامین خوراک، بهداشت و درمان می شود.

 

وی با اشاره به واگذاری شرکت آلومینیوم به بخش خصوصی تاکید کرد:در ماههای اخیر با تعدیل نیروی این بخش اقتصادی تعداد زیادی از اهالی بندرعباس و شرکت های خصوصی مستقر در این واحد بیکار شدند که نرخ بیکاری در استان افزایش یافته است.

 

نایب رییس کمیسیون واردات اتاق بازرگانی بندرعباس تصریح کرد: خشکسالی سالهای گذشته استان باعث شده بخش کشاورزی رونق گذشته خود را از دست بدهد و کشاورزان هرمزگانی برای امرار معاش خود دست به عصا شوند.

 

وی با بیان اینکه رکود اقتصادی در استان هرمزگان نسبت به مرکز نشینان بیشتر است، ادامه داد:کارمندان، کارگران و اقشار ضعیف هرمزگانی شغل های خود را با جان کندن به دست آوردند که رکود اقتصادی ضربه بزرگی بر فعالان استان است همچنین باعث از بین رفتن شغل های آزاد در هرمزگان شده است.

 

صفا یادآور شد: رکود اقتصادی در هرمزگان باعث از بین رفتن شرکت های بزرگ اقتصادی و واحدهای تولید کوچک و مشاغل شده که ادامه این روندضربه بزرگی بر اقتصاد کشور است.

 

وی با بیان اینکه در شهر توریستی بندرعباس رکود اقتصادی بیشتر از سایر نقاط استان مشهود است، گفت:در ماههای اخیر بازارهای استان رونق خود را از دست داده اند و نیروهای فعال در بحث ترخیص و حق العمل بیکار شده اند.

 

نایب رییس کمیسیون واردات اتاق بازرگانی ایران با اشاره به مهاجرت خانوارهای قشمی از این جزیره به دلیل عدم قدرت سرمایه گذاری  اظهار کرد: فعالیت جامعه لنج داران هرمزگان که شهرستان های قشم، جاسک، سیریک، میناب، بندرخمیر و بندرلنگه را با یک هزارفرند لنج تشکیل می دهد به دلیل مشکلات اقتصادی در حالت راکد شده و شغل لنج داری با رکود اقتصادی جامع به سمت نابودی می رود.

 

وی با بیان اینکه از جامعه لنج داران هرمزگانی هیچ گونه حمایتی نمی شود، تصریح کرد:اخیرا کشور امارات اجازه فعالیت لنج های هرمزگانی در این بندر را با هزینه روزانه 120 درهم می دهد که ادامه این رویه ضربه بزرگی به فعالیت لنج داران است.

 

صفاتاکید کرد: سال آینده با پایین آمدن درآمدهای نفتی  و عدم اشتغال مردم رکود اقتصادی و مشکلات اقتصادی بیشتر خواهد شد.

 

وی با بیان اینکه دولت 80درصد درآمد سال آینده خود را براساس خوداکتفایی قرارداده است،افزود:با کاهش درآمدهای نفتی دولت به سمت افزایش درآمدهای مالیاتی خواهد رفت که افزایش مالیات ها فشار زیادی بر قشر اقتصادی کشور خصوصا مردم شهر بندرعباس وارد می کند.

 

نایب رییس کمیسیون واردات اتاق بازرگانی بندرعباس خاطرنشان کرد: رکود اقتصادی در شهربندرعباس به عنوان پایتخت اقتصادی کشور فشار زیادی را بر بازار تجارت و شغلی وارد می کند لذا مسئولان اجرایی استان و نمایندگان باید هزینه های کمرشکن استان را مد نظر قرار دهند و حداقل هزینه های جانبی مانند برق و آب را پایین بیاورند.

 

 

 

انتهای پیام/م

 

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است