منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۴ - ۸:۳۶
شناسه خبر: 242147
گروه :خبر
image487076

جمعی از فعالان محیط زیست پارسیان با پیمودن مسیری ۱۱۱ کیلومتری شعار «حمایت از محیط زیست نیاز به تعهد ملی دارد» را به نمایش گذاشتند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از دانا؛توسعه صنایع جنوبی کشور در منطقه پارسیان طبق نقشه‌های رسمی دقیقا در منطقه حفاظت شده نایبند جانمایی شده است در حالی که این مناطق بخشی از مناطق حفاظت شده در سطح بین المللی است.

خشک شدن لیرهایی که عمری صدها ساله دارد در کنار رشد بی رویه کهور وحشی آینده بدی را برای این منطقه ترسیم کرده است لذا تدبیر دولت باید در این خصوص کارگشا باشد تا صنعت و طبیعت در کنار هم بتوانند پویایی داشته باشند و وجود یکی از آن دو، دیگری را از بین نبرد.

از این رو جمعی از فعالان محیط زیست بستکبا پیمودن مسیری ۱۱۱ کیلومتری  به عملکرد ضعیف دولت و بانوی سبز پوش کشور اعتراض کردند و خواستار توجه متولیان امر به این مشکل زیست محیطی شدند.

محمد مبارکی، سرپرست گروه دوچرخه سواری در گفتگو با خبرنگار دانا در پارسیان گفت: سواحل زیبای نایبند و منطقه پیرامونی آن جزو مناطق حفاظت شده  است و طبق قانون باید از آنان حفاظت شود.

وی اضافه کرد: جمعی از دوست‌داران محیط زیست از روستای ملکی تصمیم گرفتند با دوچرخه مسیر رفت و برگشت به مسافت ۱۱۱ کیلومتر تا منطقه نایبند را رکاب بزنند و در همین راستا شعاری نیز در نظر گرفتند.

سرپرست گروه دوچرخه سواری حافظ طبیعت اظهار کرد: وضعیت منطقه نایبند با توجه به مشاهدات ما بسیار دردآر است و دوستداران طبیعت و محیط زیست باید برای آن کاری انجام بدهند.

مبارکی خاطرنشان کرد: حصار کشی اطراف لیرهای وحشی منطقه جذابیت را از آنان گرفته و در شرایط بسیار نابسامانی به سر می‌برند.

انتهای پیام/م

 single
اخبار مرتبط :
لینک کوتاه:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی