منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۱:۴۹
شناسه خبر: 318319
گروه :خبر
13921124000150_PhotoA
 

سفیر و معاون نمایندگی دائم ایران در سازمان ملل

رژیم صهیونیستی به دلیل حمایت از تروریسم باید پاسخگو باشد

سفیر و معاون نمایندگی دائم ایران در سازمان ملل با اشاره به اقدامات تروریستی رژیم صهیونیستی و حمایت‌های آن از تروریسم، بر پاسخگویی این رژیم در این زمینه تأکید کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، غلامحسین دهقانی سفیر و معاون نمایندگی جمهوری اسلامی ایران نزد سازمان ملل متحد روز چهارشنبه در بحث عمومی شورای امنیت تحت عنوان انگاره‌ها و ایدئولوژی‌های تروریسم به ایراد سخنرانی پرداخت.

وی در این سخنرانی گفت: امروزه افراط‌گرایی خشونت‌آمیز به صورت بزرگترین چالش امنیتی در خاورمیانه و بسیاری دیگر از کشورهای جهان درآمده است و این دیدگاه منحرف تکفیری که هیچگونه ارتباطی با اسلام ندارد، در مرکز مشکلاتی قرار دارد که ما اکنون در خاورمیانه و دیگر نقاط دنیا با آن روبرو هستیم.

معاون نمایندگی ایران در سازمان ملل افزود: جامعه بین‌المللی باید بیش از هر کاری به مقابله با این ایدئولوژی پلید و حامیان آن بپردازد که نفرت و خشونت را در قلب و ذهن جوانان در دنیای اسلام و فراتر از آن می‌کارد.

دهقانی در ادامه گفت: آنان که با استفاده از قدرت و منابع مالی خود این ایدئولوژی کوته بینانه را برای دهه‌ها پراکنده‌اند، القاعده و طالبان نخستین دستاورد آنها بود و جبهه النصره و داعش آخرین محصول آن.

معاون نمایندگی کشورمان اظهار داشت: این اندیشه تکفیری است که جز خود همه را ناباوران می‌خواند و بر این فهرست که شامل شیعیان، مسیحیان، یهودیان، سنی‌های میانه رو است مرتبا می‌افزاید و نتیجه آن ستمگری‌هایی چون تجاوز، بردگی، سوزندان، گردن زدن و دیگر روش‌های وحشتناک کشتن انسان‌هاست که ما از طریق رسانه‌های عمومی از آن مطلع می‌شویم.

دهقانی افزود: برای روشن شدن ریشه‌های داعش و گروه‌های وابسته به آن و ایدئولوژی افراطی آن باید به تاثیر تحولات تاریخ اخیر عراق و شکل گیری گروه‌های افراطی توجه کنیم که به ویژه پس از مداخله نظامی خارجی به صورت خاستگاه رشد افراط گرایی درآمد و در جریان بحران سوریه به خاطر حمایت افراد، سازمان‌ها و کشورهای داخل و خارج منطقه فضای مناسب دیگری برای رشد افراط گرایی ایجاد شد.

نماینده ایران گفت: بر این زمینه‌های رشد افراط گرایی و تروریسم باید عوامل کمک کننده دیگر به ویژه اشغالگری رژیم صهیونیستی، فقر، فساد و وجود حکومت‌های استبدادی را افزود. امروز باید با اسلام هراسی و هر آنچه که صفوف نیروهای افراطی و تروریستی را متحد می‌سازد، همانند تهاجم به یمن مقابله کرد و از نظر جمهوری اسلامی ایران نخستین گام برای مقابله با افراط گرایی باید در زمینه‌های فرهنگی و ایدئولوژیک برداشته شود.

 دهقانی در پایان اظهار داشت: ایرانیان و همه اقوام ایرانی و به ویژه جوانان بر مخالفت با تروریسم و افراط گرایی ثبات قدم داشته‌اند. ایران همچنین با ترویج گفت‌وگوی تمدن‌ها و ابتکار عمل جهانی عاری از افراط گرایی خشونت‌آمیز به مبارزه با اندیشه‌های افراط گرایانه کمک کرده است.

 سفیر و معاون نمایندگی کشورمان در پاسخ به اتهامات رژیم صهیونیستی مبنی بر حمایت ایران از تروریسم ضمن رد این اظهارات افزود: رژیم صهیونیستی در مورد موضوع حمایت از تروریسم به دو علت باید پاسخگو باشد. اول به دلیل اقدامات تروریستی که برای تشکیل این رژیم و پس از آن سرکوب مقاومت مشروع مردم تحت اشغال انجام داده و می‌دهد و دوم به دلیل شرایطی که با اشغال فلسطین برای رشد افراط‌گرایی و تروریسم در منطقه فراهم کرد.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است