منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۴ - ۲۱:۴۲
شناسه خبر: 282210
گروه :خبر
13910920000373_PhotoA

فرمانده نیروی هوافضای سپاه با تأکید بر اینکه در حوزه تجهیزات دفاعی و موشکی خودکفا هستیم، گفت: امروز در حوزه تأمین تسلیحات وابستگی نداریم و موشک‌های ما از ایده تا محصول کاملاً ایرانی هستند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس‌، سردار سرتیپ پاسدار امیرعلی حاجی‌زاده در جمع دانشجویان دانشکده فنی دانشگاه فردوسی مشهد با اشاره به وجود دو نگاه در مباحث کلان کشور اظهار داشت: نگاه اول، یک نگاه انقلابی، استکبارستیز، استقلال‌طلبانه و با رویکرد دفاع از مظلوم است که امام خمینی (ره)، رهبر معظم انقلاب (مدظله‌العالی) و عموم مردم دارای چنین نگاهی هستند.

وی افزود: اما عده‌ای دیگر نگاه خوش‌بینانه‌ای به غرب داشته و معتقدند دنیا کدخدایی دارد و ما باید مشکلات را از مسیر غرب حل کنیم که این نگاه از قبل از پیروزی انقلاب وجود داشته و امروز هم وجود دارد، اما باید ببینیم کدام نگاه ما را به مقصود می‌رساند و کدام نگاه نتیجه‌ای ندارد.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه با تأکید بر اینکه در حوزه تجهیزات دفاعی و موشکی خودکفا هستیم، اضافه کرد: بیش از 85 درصد نیازمندی‌های اساسی خود را در داخل تهیه می‌کنیم و در سایر موارد نیز در مراحل نهایی تحقیقات هستیم.

وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران امروز بزرگ‌ترین قدرت نظامی منطقه است ادامه داد: امروز در حوزه تأمین تسلیحات وابستگی نداریم و موشک‌های ما از ایده تا محصول کاملاً ایرانی هستند.

سردار حاجی‌زاده با اشاره به دستاوردهای دفاعی بومی از سامانه‌های راداری کاشف 1، کاشف 2 و رادار قدیر به عنوان بخشی از این دستاوردها یاد کرد و اظهار داشت: به طور قطع امروز به تکنولوژی دست یافته‌ایم و کاملاً توانمند هستیم و این موفقیت‌ها با تکیه بر توان داخل، کار و تلاش جهادی به‌ دست آمده است.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به تلاش‌‌های دشمنان در ایجاد ناامنی در کشور گفت:‌ با وجود تمامی توطئه‌ها، جوانان مؤمن و انقلابی ایران اسلامی با آمادگی کامل در برابر دشمن ایستاده‌اند.

وی در ادامه تأکید کرد: در حوزه نظامی نیز آمریکایی‌ها چندین بار تلاش کرده و به منطقه آمده‌اند، اما توانی در مقابل ایران ندارند و نمی‌توانند کاری را انجام دهند؛ آنها جرأت درگیری نداشته و جسارت این کار را ندارند.

وی از «نفوذ» به عنوان رویکرد خصمانه دشمن در برابر انقلاب اسلامی یاد کرد و افزود: ‌با وجود آمادگی‌های کامل نیروهای مسلح و خودکفایی در صنایع دفاعی که با مجاهدت و تلاش فراوان به دست آمده ‌دشمن چه گلوگاهی را می‌خواهد بگیرد که تأثیرگذار باشد؟

فرمانده نیروی هوافضای سپاه با بیان اینکه دشمن در ارتباط با ما قادر به انجام هیچ کاری از بیرون کشور نیست، گفت: آنها قصد دارند با ورود به داخل و نفوذ در مراکز قدرت و همچنین دسترسی به عده‌ای که می‌توانند تصمیم‌ساز و تصمیم‌گیر باشند، نقشه خود را دنبال کنند.

وی تغییر نوع نگاه، باور و ذائقه مردم انقلابی و ولایتمدار ایران اسلامی را از اهداف دشمن در تقابل با انقلاب برشمرد و خاطرنشان کرد: بیش از 30 ماه است که ما با آنها مذاکره می‌کنیم و باید دشمنی با ما کم‌تر می‌شد، اما به طور مثال هر زمانی که ما یک پرتاب موشکی داریم، هواپیماهای جاسوسی آنها به کار می‌افتد. بنابراین دشمنان دست از سر ما برنمی‌دارند و به کم‌تر از نابودی ما قانع نیستند.

وی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب(مدظله‌العالی) مبنی بر اینکه مشکل غرب با ما تنها بر سر مسئله هسته‌ای نیست و بعد از آن به سراغ توان موشکی‌ما می‌آیند، اظهار کرد: ما امروز شاهد وقوع این اتفاق هستیم، همچنین اگر آنها امروز با اعمال تحریم و فشارهای ظالمانه به جبهه اقتصاد حمله‌ کرده‌اند، به این خاطر است که افراد باروحیه جهادی پای کار نیامده‌اند و ما خودکفا نشده‌ایم.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه با تأکید بر اینکه گزینه‌های روی میز که آمریکا از آنها سخن می‌گوید، تنها گزینه نظامی نیست، بیان کرد: آنها بر روی جنگ سخت، نیمه سخت و نرم کار می‌کنند و در موضوع جنگ نرم، جوانان را هدف قرار داده اند، آنها همچنین دشمنی با انقلاب را در حوزه‌های اقتصاد و جنگ اطلاعاتی نیز دنبال می‌کنند، اما اینکه در این مسیر تا چه میزان به اهداف خود دست یابند، به نوع نگاه و هوشیاری ما مرتبط است.

سردار حاجی‌زاده در ادامه با تأکید بر اینکه «هرچه داریم با تکیه بر توان داخلی به دست آمده است»، گفت: ما نیروهای توانمند و مستعد زیادی در داخل کشور داریم واین پتانسیل و ظرفیت عظیم به حدی است که سپاه به‌تنهایی قادر به بهره‌گیری از این استعدادهای فراوان نیست، اما ما تلاش‌مان را انجام می‌دهیم.

وی در بخش دیگری از سخنانش پیرامون رابطه با غرب با تأکید بر اینکه باید بدانیم با چه کسانی طرف هستیم، گفت: اینکه ما ارتباطی هوشمندانه با غرب داشته باشیم، ایرادی ندارد، اما نباید باج بدهیم و به امید غرب ماندن، و آنها را دشمن ندانستن، یک ایراد است‌.

سردار حاجی‌زاده با بیان اینکه رژیم صهیونیستی در قواره جنگ‌ با ایران نیست، تأکید کرد: علیرغم این مهم توان بازدارندگی ما به ‌اندازه‌ای است که قادریم پاسخ محکم و دندان‌شکن را به هر متجاوزی بدهیم.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه در پایان با اشاره به توان و ظرفیت‌های سپاه در حوزه سازندگی اظهار داشت: اگر سپاه از ابتدا وارد بخش‌های سازندگی نمی‌شد،‌ هم‌اکنون در حوزه‌هایی همچون سدسازی، تونل‌سازی و پل‌سازی نیز تحریم بودیم.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح پیشگیری از تنبلی چشم در میناب کلید خورد پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است