منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۰۸ مهر ۱۳۹۴ - ۱۵:۳۶
شناسه خبر: 225375
گروه :خبر
56964

مدرس دانشگاه های استان هرمزگان در رابطه با حادثه مناء گفت:رژیمی که دستش به خون مسلمانان آلوده است صلاحیت مدیریت حج ندارد .

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز ، امیرحسین مرادپوردهنوی در گفتگو با خبرنگار پیارم با اشاره به فاجعه دردناک مناء که منجر به جان باختن قریب به دوهزار نفر از حجاج بیت الله الحرام شد گفت:در رابطه با این حادثه غم انگیز چند نکته قابل تامل است که پرداختن به این موارد خالی از لطف نیست.

 

 

وی در ادامه تصریح کرد:عمق این فاجعه در نوع خود در جهان اسلام بی سابقه است و پس از سقوط جرثقیل در مکه انتظار می رفت که رژیم آل سعود با دقت بیشتری امنیت حجاج را پیگیری کنند.

 

 

این استاد حوزه و دانشگاه تصریح کرد:طبق قوانین بین المللی حکومت آل سعود ملزم به امنیت زائران مکه و مدینه هستند و این درحالی است که رژیم سفاک آل سعود هیچ مسئولیتی را نپذیرفتند و به سادگی ازکنار این حادثه تاسف بار گذشتند.

 

 

وی تصریح کرد:متاسفانه مسئولان آل سعود بعد ازحادثه هیچگونه اقدامی در جهت امدادرسانی برای حجاج انجام ندادند وحتی نگذاشتند هلال احمر و دولت مردان ما در کشور عربستان حضور پیدا کنند و لذا سعودی ها مسبب این جنایت هستند.

 

 

مرادپور تصریح کرد:آل سعود باید از ملت های مسلمان دنیا عذرخواهی کند وزمینه شناسایی مفقودین وهمکاری درجهت بهبود آسیب دیدگان داشته باشد .

 
وی بر ضرورت تشکیل کمیته حقیقت یاب بین المللی واسلامی تاکید کرد و افزود: تشکیل این کمیته ضروری دنیای اسلام است که باید علت حادثه را بررسی و نتیجه آن به جهان اسلام اعلام کند.

 

 

مرادپورتاکید کرد: یکی از عوامل ضعف امنیت حجاج را گسیل بخش اعظم نیروهای امنیتی این رژیم به سمت استان های مرزی با یمن برای کشتارمردم مظلوم یمن دانست .

 

 

وی در پایان کشتار مسلمانان در یمن و کمک به گروههای تروریستی در سوریه وعراق را عامل بی کفایتی آل سعود در مدیریت حج خواند.وتصریح کرد رژیمی که دستش به خون مسلمانان آلوده است نمی تواند مدعی خادم حرمین باشد وسریعا مدیریت حرمین شریفین را باید به امت اسلامی واگذارکند.

 

انتهای پیام /س

 single
اخبار مرتبط :
لینک کوتاه:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی