منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۵:۵۷
شناسه خبر: 318035
گروه :خبر
749665

ایران، محور اصلی این مذاکرات خواهد بود و نمایندگان شماری از بانک‌های اروپایی نیز در این دیدار حضور خواهند داشت. جان کری، وزیر امور خارجه آمریکا ماه پیش گفت که کشورش مخالف ارتباط بانک‌های خارجی با ایران در چارجوب توافق هسته‌ای نیست.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا؛ خبرگزاری رویترز که پیش از این نیز خبر سفر جان کری به اروپا برای چانه زنی با بانک های اروپایی برای تسریع تجارت با ایران را داده بود نوشت: جان کری، وزیر امور خارجه آمریکا گفته است که شرکت‌های خارجی نباید از آمریکا به عنوان بهانه‌ای برای معامله نکردن با ایران استفاده کنند.

رویترز افزود: آقای کری که برای شرکت در یک نشست مبارزه با فساد به لندن سفر کرده، به خبرنگاران گفت “اگر این شرکت‌ها نمی‌خواهند با ایران وارد معامله شوند و اگر قرارداد تجاری خوبی (برای معامله با ایران) نمی‌بینند، نباید از آمریکا به عنوان بهانه برای معامله نکردن با ایران استفاده کنند”.

این خبرگزاری آمریکایی افزود: شماری از مقام‌ های ایران از جمله مخالفان توافق هسته‌ای می‌گویند که با گذشت بیش از سه ماه از این توافق، هنوز اثرات مثبت این توافق در اقتصاد ایران دیده نمی‌شود.

آمریکا و اروپا به دنبال توافق هسته‌ای با ایران، تحریم‌های وضع شده علیه این فعالیت‌ها را لغو کردند اما بخشی از تحریم‌های آمریکا علیه ایران همچنان پابرجاست که نقل و انتقالات مالی با دلار یکی از این محدودیت‌ها است.

ایران امکان استفاده از دلار آمریکا برای مبادلات تجاری را ندارد و نظام مالی آمریکا به روی این کشور بسته است و به همین دلیل ایران نمی‌تواند دارایی‌های آزاد شده در چارچوب برجام را به ارزهای معتبری مانند دلار مبادله یا وارد کشور کند.

به دلیل پابرجا ماندن این محدودیت‌ها، شمار اندکی از بانک‌های اروپایی و بانک‌های بزرگ اروپایی و بریتانیایی که با سیستم بانکی آمریکا ارتباطات گسترده‌ای دارند، تمایل اندکی به حضور در ایران و داد و ستد با این کشور نشان داده‌اند.

 

رویترز در ادامه نوشت: در همین حال گفته شده است که آقای کری روز پنجشنبه در لندن با نمایندگان بانک‌های بریتانیا و اروپا در مورد معامله با ایران دیدار خواهد کرد.

یک منبع بانکی به خبرگزاری رویترز گفت که ایران، محور اصلی این مذاکرات خواهد بود و نمایندگان شماری از بانک‌های اروپایی نیز در این دیدار حضور خواهند داشت.

جان کری، وزیر امور خارجه آمریکا ماه پیش گفت که کشورش مخالف ارتباط بانک‌های خارجی با ایران در چارجوب توافق هسته‌ای نیست.

وزیر امور خارجه آمریکا برای شرکت در نشست بین المللی مبارزه با فساد به لندن سفر کرده است. در این نشست که به میزبانی دیوید کامرون، نخست‌وزیر بریتانیا برگزار می‌شود، رهبران شماری از کشورها مانند افغانستان در آن شرکت دارند.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است