منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۴ - ۱۲:۰۹
شناسه خبر: 178816
گروه :خبر
13940125000762_PhotoA

خبرگزاری رویترز با اشاره به مصالحه بین دموکرات‌ها و جمهوریخواهان برای طرح قانون بازنگری توافق هسته‌ای ایران در کنگره نوشت که این مساله روند مذاکرات و مواضع ایرانی‌ها را سخت‌تر می‌کند.

 

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، خبرگزاری انگلیسی رویترز در گزارشی با اشاره به تایید قانون بازنگری توافق هسته‌ای ایران(2015) در کمیته روابط خارجی سنای آمریکا و مصالحه بین دموکراتها و جمهوریخواهان برای طرح آن در کنگره روند مذاکرات و موضع ایران را سخت می‌کند اما دستیابی به آن را غیرممکن نمی‌کند.

این گزارش افزود: باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا طی ماههای گذشته در مقابل کنگره مقاومت کرد اما با حمایت هر دو حزب جمهوریخواه و دموکرات از طرح نظارت بر توافق هسته‌ای و با توجه به اعمال تغییراتی در این طرح، روز سه شنبه از این طرح استقبال کرد.

ریچارد نفیو مذاکره کننده سابق آمریکایی در این زمینه به رویترز گفت: «اگر من جای ایرانی‌ها بودم به اتاق مذاکرات که می‌رسیدم به آمریکائیها می‌گفتم که شما تاکید داشتید که به هر قیمت از این قانون جلوگیری می‌کنیم. چگونه تضمین میکنید که بعد از توافق مشکلی به وجود نخواهد آمد؟»

وی افزود: اگر چه این مساله منجر به مرگ توافق نمی‌شود اما راه را برای مذاکره کنندگان آمریکایی بسیار سخت و پیچیده می‌کند.

اعضای کمیته روابط خارجی سنای آمریکا روز سه‌شنبه طرح موسوم به «قانون بازنگری بر توافقنامه هسته‌ای با ایران 2015» را با اجماع آرا به تصویب رساندند.

این طرح را ابتدا باب کورکر رئیس کمیته روابط خارجی و رابرت منندز سناتور ارشد دموکرات مطرح کردند. نهایتا 21 سناتور به صورت مشترک به عنوان حامیان این طرح معرفی شدند.

در صورتی که این طرح در کنگره به تصویب نهایی برسد و آنطور که باراک اوباما رئیس‌جمهور آمریکا اعلام آمادگی کرده، آن را به قانون تبدیل کند، کاخ سفید ملزم خواهد بود ظرف نهایتا «5 روز تقویمی پس از رسیدن به توافق مربوط به برنامه هسته‌ای ایران»، توافق را با تمام ضمایم آن به کمیته مربوطه و سران کنگره ارائه کند.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *




تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی