منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۰۴ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۶:۰۲
شناسه خبر: 322802
گروه :خبر
13950304000732_PhotoA

خبرگزاری غربی در گزارشی با اذعان به نقش منفی و بازدارنده آمریکا در موضوع رفع تحریم‌ها و تعاملات تجاری شرکت‌های خارجی با ایران، از تبدیل «امیدها به ناامیدی» سخن گفته است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، در ادامه اذعان مقامات و رسانه‌های غربی به مانع تراشی آمریکا در روند عمل به تعهدات توافق هسته‌ای ایران در زمینه تحریم‌های ایران، حالا یک رسانه نام اشنای غربی گزارشی در این باره منتشر کرده است.

رویترز در گزارشی نوشت: امیدها درباره بازگشت سریع ایران به بازارهای جهانی و آوردن سرمایه‌گذاری و فرصت‌ها در حال تبدیل شدن به ناامیدی است. تقصیر این قضیه بر گردن محیط غیرشفاف و مبهم بازرگانی و تجارت در ایران و عدم قطعیت سیاسی در آمریکا است.

در گزارش این رسانه انگلیسی ضمن اذعان به تمایل شرکت‌ها و بازرگانان خارجی برای حضور در ایران پس از برجام، از ترس آنها از تحریم‌ها و مجازات آمریکا سخن گفته است.

در گزارش رویترز آمده است: «بر اساس توافق هسته‌ای، آمریکا و اروپا تحریمهای ایران را در ماه ژانویه برداشتند اما محدودیتهای آمریکا باقی است که این موضوع ممنوعیت تعاملات مرتبط به ایران با دلارهای فراوری شده از سیستم مالی آمریکا و همچنین تحریمهای شخصیتهای حقیقی و حقوقی معرفی شده به عنوان “حامی تروریسم دولتی” را شامل می‌شود».

رسانه غربی ادامه داد: «سرمایه‌گذاران و بانکهای خارجی پیشرو و رده بالا، نگران اقدام آمریکا برای قطع دسترسی آنها به سیستم بانکداری بین‌المللی هستند اگر آنها حتی اشتباها با اجزای تحت تحریم مانده، توافق و تعامل کنند. تحلیلگران مسائل ایران و شرکتهای خارجی می‌گویند علاوه بر این عدم قطعیت، موضوع ظهور دونالد ترامپ هم مطرح است کسی که تهدید به پاره کردن توافق هسته‌ای ایران کرده بود».

رویترز در ادامه ادعاهای رسانه‌ها و برخی مقامات غربی درباره نقش سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران در زمینه موضوعاتی چون مسائل اقتصادی، سیاست خارجی و منطقه‌ای را بار دیگر تکرار می‌کند.

رسانه انگلیسی در ادامه به اظهارات مقامات مختلف ایران از رهبر معظم انقلاب تا رئیس‌جمهور و دیگر مقامات در موضوع لزوم رفع تحریم‌های ایران و اقدامات طرف‌های توافق هسته‌ای به ویژه آمریکا برای عمل به تعهداتشان اشاره می‌کند.

رویترز که همواره به دنبال ایجاد تصویری خاص و دوگانه از صحنه تحولات سیاست داخلی ایران است، در گزارش تازه خود با اتهام زنی به نیروهای داخلی از قبیل نیروهای وابسته به سپاه پاسداران، درصدد القای آن است که در ایران دو طرز تفکر متفاوت در زمینه مسائلی از قبیل روابط اقتصادی و خارجی وجود دارد.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است