منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۶:۵۰
شناسه خبر: 310405
گروه :خبر
hormoz

همزمان با هفته سلامت واکسن دو ظرفیتی فلج اطفال در مرکز بهداشت نهاوند رونمایی شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، همزمان با سراسر کشور و به مناسبت هفته سلامت واکسن دو ظرفیتی فلج اطفال در مرکز بهداشت شهرستان نهاوند با حضور رئیس شبکه بهداشت نهاوند رونمایی شد.

 دارابی در این مراسم گفت: در روز ملی سوئیچ واکسن خوراکی دو ظرفیتی که در برنامه ایمن‌سازی کشوری قرار داشت جایگزین واکسن سه‌ظرفیتی شد.

وی اظهار کرد: از امروز این برنامه در تمام کشور اعمال می‌شود و واکسن سه‌ظرفیتی در هیچ‌یک از مراکز بهداشتی و خصوصی وجود نخواهد داشت و واکسن دو ظرفیتی جایگزین واکسن سه‌ظرفیتی می‌شود.

رئیس مرکز بهداشت نهاوند افزود: از چند ماه قبل از اجرای این برنامه اطلاع‌رسانی به‌منظور جمع‌آوری این واکسن انجام شد و این طرح در نهاوند با موفقیت از امروز اجرایی می‌شود.

وی بیان داشت: از امروز برای همه کودکان در بدو تولد، دوماهگی، 4 ماهگی، 6 ماهگی، 18 ماهگی و 6 سالگی به‌جای واکسن خوراکی سه‌ظرفیتی از واکسن دو ظرفیتی فلج اطفال استفاده می‌شود.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی