منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۵ - ۷:۴۱
شناسه خبر: 357936
گروه :خبر
3330758-5404301

رئیس پارک علم و فناوری هرمزگان در مراسم رونمایی از دو محصول دانش بیان اظهار کرد:محصولات به دست آمده دانش بنیان نقش به سزایی در ایجاد اشتغال و افزایش بهره وری داشته باشد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛علی فتی رئیس پارک علم و فناوری هرمزگان در مراسم رونمایی از دو محصول دانش بنیان پارک علم و فناوری با اشاره به اهمیت شرکت های دانش بنیان برای استفاده از ظرفیت های موجود استان هرمزگان گفت: ظرفیت های استان هرمزگان در دو طرح مذکور پررنگ است که هر دوی این دو محصول می تواند نقش به سزایی در ایجاد اشتغال و افزایش بهره وری داشته باشد.

وی افزود: شرکت دانش بنیان زیست دریا پروران آناهیتا با هدف بهره برداری از پتانسیل های زیستی آبهای دریایی جنوب کشور شکل گرفت تا با تکثیر و تولید جلبکها به عنوان یکی از ذخائر ارزشمند آبهای شور دریا و استفاده از فناوری های نوین محصولات ارزشمندی متعددی از آنها تولید کند که در حوزه های مختلف کشاورزی، داروسازی، پزشکی، محصولات بهداشتی و آرایشی و نیز حوزه های مختلف صنعت کاربردهای گسترده ای  دارند.

رئیس پارک علم و فناوری هرمزگان اظهار کرد: این شرکت با دستیابی به بیوتکنیک های کشت برخی از جلبک های ماکروسکوپیک خلیج فارس موفق به استحصال دو نوع کود ارگانیک مایع و جامد از جلبک های قرمز و قهوه ای خلیج فارس شده است.

وی افزود: با استفاده از جلبک های مورد اشاره پلیمرهای زیستی نظیر آگار، آلژینات و کاراجینان را نیز استحصال نموده است و آماده تجاری سازی این محصولات می باشد.

فتی به توجه به مزایای این محصولات تصریح کرد: این جلبک ها بی نیاز از مصرف آب شیرین بوده و در آب شور دریا کشت می شوند از سوی دیگر این محصولات ارگانیک موجب ارتقای سلامت و بهداشت جامعه نیز می شود.

رئیس پارک علم و فناوری هرمزگان تاکید کرد : مصرف کودهای ارگانیک جلبکی اثرات مخرب کودهای شیمیایی را کاهش می دهند و به طور چشمگیری کمیت و کیفیت محصولات باغی و زراعی را افزایش می دهد.

وی فعالیت در این خصوص را یکی از راه های مهم ورود و تحقق اقتصاد مقاومتی عنوان کرد.

رئیس پارک علم و فناوری هرمزگان همچنین به ارزش ریالی بالای این محصول اشاره کرد و گفت: از هر هکتار مزرعه کشت جلبک حدود 2 تن آگار قابل استخراج و استحصال می باشد که با قیمت هر کیلوگرم بین 200 تا 400 هزار تومان در بازار به فروش می رسد.

فتی اظهار کرد: دریا ظرفیت بالایی را برای مناطق ساحلی بوجود آورده که کمتر از آن استفاده می شود،در این مسیر یک شرکت دانش بنیان با تحقیقات متعددی که انجام داده به این نتیجه رسیده که با استفاده از این ظرفیت می توان دریا را به مرکز اشتغال زنان و مردان جوان جویای کار کرد.

وی افزود: مدت زمان کشت محصول از ابتدا تا زمان برداشت شش ماه به طول خواهد انجامید که در هر هکتار 60 تا 90 تن ماده تر جلبکی ظرفیت تولید خواهد داشت.

رئیس پارک علم و فناوری هرمزگان در ادامه به رونمایی از سامانه هوشمند برنامه ریزی عملیات هنگام اشاره کرد و بیان کرد: این سامانه توسط شرکت زمان پردازان اسپادان طراحی شده است.

فتی تاکید کرد: سامانه هنگام به عنوان قدرت بلامنازع سیستم برنامه­ریزی و زمان­بندی هوشمند در ایران، حاصل سال­ها مطالعه و توسعه دقیق قابلیت­ها در حوزه های پیشرفته هوش مصنوعی و برنامه­ریزی مبتنی بر منابع است که در کنار توسعه و بهبود مستمر و خدمات پشتیبانی مناسب، محصولی مقیاس پذیر، قدرتمند و ارزش آفرین را به مشتریان ارائه می کند.

رئیس پارک علم و فناوری هرمزگان بیان داشت: عملکرد این سامانه قابل رقابت با اندک نمونه­ های مشابه شرکت­های بزرگ خارجی بوده و تعدادی از قابلیت­های ویژه آن در دنیا منحصر به فرد است، همچنین بخش­هایی از تکنولوژی استفاده شده در این سامانه در معتبرترین مجله دنیا در این زمینه به چاپ رسیده است.

وی افزود: این سامانه دارای ماژول­های مختلفی از جمله زمان بندی و تخصیص منابع سرویس­های تعمیراتی، برنامه­ریزی تولید، برنامه ­ریزی اقدامات واحدهای ستادی سازمانی، برنامه ­ریزی پرتفلیوی پروژه­ ها  و برنامه ­ریزی اتاق عمل است.

فتی با اشاره به اینکه ماموریت اصلی این سامانه برنامه ریزی محیط کار و تخصیص منابع یکپارچه در واحدهای ستادی و عملیاتی سازمان هاست،خاطرنشان کرد: این سامانه پاسخگوی نیازهای مختلف مدیران واحدهای ستادی و عملیاتی سازمانی در عملیات برنامه ریزی و تخصیص همزمان منابع است و از نکات قابل توجه این سامانه قابلیت درنظرگیری انواع شرایط و محدودیت های پیچیده محیط های کار و اهداف مدیران سازمان هاست و بکارگیری هنگام در سازمان ها منجر به افزایش چشمگیر بهره وری، کاهش هزینه های اجرا، تخصیص بهینه منابع به فعالیت ها، کاهش زمان برنامه ریزی، تامین اهداف مختلف مدیران و ایجاد چابکی در محیط کار می شود.

 

انتهای پیام/م

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است دولت توان تخصیص اعتبار به عمران و توسعه کشور ندارد/مسئولان استانی منتظر دریافت اعتبار از مرکز کشورنباشند قطب اقتصاد کشور فاقد بیمارستان تخصصی زنان/ پروژه بیمارستان جامع زنان هرمزگانی در کمای مطلق تعرفه های گمرکی بازبینی می شود/سهم درآمد بخش دریایی کشور۱۷ میلیارد دلار است جایگاه قانونی مناسبی برای صنعت دریایی وجود ندارد/ صنعت دریانوردی نیازمند تقویت از سوی نظام بانکی است