منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۰۳ آذر ۱۳۹۵ - ۱۲:۴۵
شناسه خبر: 369921
گروه :خبر
30943

فرمانده منطقه یکم نداجا رونمایی از تجهیزات واحد شناور سطحی ، واحدهای پروازی و غیرسطحی بالگردها را از اهم برنامه هفتم آذرماه دانست.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ حسین آزاد امیر دریادار منطقه یکم امامت نداجا در جمع خبرنگاران به مناسبت هفت آذر سالروز نیروی دریایی گفت: با پیروزی انقلاب شکوه مند همه سرمایه گذاران نظام استکبار و ابرقدرت غرب برفنا رفتند چه در بخش نظامی،علمی و صنعتی گام های متعددی برداشتند که به منافع کشور باشد.

وی افزود: انقلاب اسلامی تمام معادلات که چه در شرق و غرب کشور بود را برهم زد که ریشه آن را می توان در خرداد ماه 1342 مشاهده کرد .

امیردریادار منطقه یکم امامت نداجا اظهار کرد: در جنگ خلیج فارس مقاومت و ایثارگری نیروی دریایی نقش موثری داشته است که توانستند یک درسی به متجاوزین بعثی نشان دهند که این به همکاری  نیروی خوب نظامی و هم مردمی بوده است.

وی افزود:مقاومت و پایداری در خرمشهر  برپای کلاهداران و تفنگداران بود است که در این جنگ تحمیلی 700 شهید ارتش نیروی دریایی تقدیم نظام کرده است.

آزاد بیان کرد: نیروی دریایی جمهوری اسلامی ایران توانست با سه سلسله عملیات در جنگ عملیات را مختل کنند و با این مبارزه خود نقش مهمی در صادرات و واردات ایران داشته اند در صورتی که کارکرد و دفاع مقدس مدیریت اقتصاد جنگ را برعهده گرفت .

امیردریا دار منطقه یکم  امامت نداجا  تصریح کرد:اقتصاد کشور در زمان جنگ در دست نیروی دریایی ارتش بود، در زمان جنگ ۱۰هزار کشتی تجاری و نفتی ایران توسط نیروی دریایی ارتش اسکورت شد.

وی افزود: اگر کشورهای همسایه عربی به داد صدام نمی رسیدند بیش از شش ماه نمی توانست در مقابل ایران دوام بیاورد، اقتصاد عراق در زمان جنگ توسط نیروی دریایی ارتش فلج شد.

آزاد با اشاره به ناو پشتیبانی خارک تاکید کرد: بزرگترین ناو غرب آسیا با بهره گیری از توانمندی نیروی دریایی در بندرعباس بعد از ۳۵سال تعمیرات آن انجام شد و بزودی به آب اندازی می شود.

امیردریا دار منطقه یکم  امامت نداجا با اشاره به نیروی دریایی در تعامل این است تا بتواند در کارگاه های کشتی سازی در دریا را آموزش دهند ، گفت: براساس علم در فاکتورهای دانش شجاعت ، ایمان، وحدت محوری و انگیزه ایجاد می شود.

وی افزود:از برنامه های هفتم آذرماه نیروی دریایی رونمایی از تجهیزات واحد شناور سطحی  ، واحدهای پروازی و غیرسطحی بالگردهای است.

آزاد با توجه به فرمایشات رهبر انقلابمان که می فرماید نیروی دریایی یک نیروی علمی، سیاسی و بین المللی است ،گفت:زمانی که ما در دریا حضور داشته باشیم دیگران باید به حرف ما گوش دهند اما زمانی در عرصه دریا حضور نداشته باشیم حرف دیگران را باید گوش دهیم که نمونه آن در هشت سال دفاع مقدس است ما در برابر دشمنان بعثی حرف ما را گوش کردند زیرا ما در این مدت در عرصه دریا حضور داشته ایم.

وی افزود: ما باید اقتصاد و دانش و فرهنگ در عرصه دریایی بالا ببریم به این دلیل که 70 درصد از کره خاکی را آب است و اقتصاد راحت و ارزان در دریاستو باید به سیاست های دریایی توجه بیشتر کرد و به آنها بپردازیم .

آزاد خاطرنشان کرد: امروزه جایگاه های برخی از رشته های دانشگاهی کارآفرین و اشتغالزایی دولتی در دریاهاست و بندرعباس با توجه به اینکه بیشترین دریا را در کشور را شامل می شود چرا نباید مراکز آموزشی یا هنرستان در خصوص رشته های دریایی را داشته باشد در صورتی که بوشهر این امکانات را برای آموزش مقاطع مختلف ایجاد نموده است .

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *




تبلیغات
Untitled-1-Recovered123 Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
مخترع جوان رودانی موفق به کسب عنوان نائب قهرمانی مخترعان جهان شد+تصویر برجام نتیجه بی توجهی مسئولان به هشدارهای رهبر انقلاب است/ آمریکا پاسخ عهد شکنی نسبت به مردم ایران خواهد گرفت اهدای اعضای بدن بیمار مرگ مغزی در حاجی آباد به هشت بیمار نیازمند برون سپاری، افزایش نظارت و کیفیت خدمات را به همراه دارد سومین نمایشگاه بین المللی تجهیزات پزشکی در کیش گشایش یافت تمدید قانون داماتو؛ نقض آشکار برجام است/ کمیته نظارت بر برجام محکم در برابرخلف وعده طرف مقابل بایستد آمریکا با نقض برجام بار دیگر دشمنی خود با ایران را اثبات کرد / استکبار بداند که برجام برای ما مقدس نیست/ وادادگی دولت با عزت انقلاب اسلامی سازگاری ندارد اگر برجام را نقض کنند آن را به آتش می کشیم/ تربیت دانشجوی انقلابی در دانشگاه ها یک ضرورت است افزایش ۲۰ درصدی سهم حمل و نقل ریلی/ رشد ۸۲ درصدی تخلیه و بارگیری کانتینری در هرمزگان شهدا مدافعان همیشگی انقلاب اسلامی ایران هستند/ حضور شهیدان گمنام در سواحل نیلگون خلیج فارس نشان دهنده ثبات و امنیت است