منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۵:۱۰
شناسه خبر: 220380
گروه :خبر
image282918
 

فعال عرصه اقتصاد مقاومتی مطرح کرد؛

رونق کارخانه ورشکسته با کمک بسیج سازندگی

یکی از فعالان عرصه اقتصاد مقاومتی گفت: با وام سازمان بسیج سازندگی توانستم یک کارخانه ی ورشکست را به یک کارخانه ی تولیدی و صنعتی تبدیل کنم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا؛ رضا گل معانی پرورش دهنده قارچ دکمه ای در اردبیل و از فعالان عرصه اقتصاد مقاومتی در خصوص نحوه موفقیت خود در عرصه اشتغال زایی گفت: در حال حاضر به پرورش قارچ دکمه ای مشغول هستم. ابتدای کار نیاز به سرمایه اوایه داشتم که از طریق سازمان بسیج سازندگی نزدیک به 30 میلیون تومان وام دریافت کردم و امروز به لطف خدا نزدیک به 25 نفر را بطور مستقیم صاحب شغل کرده ام.

وی افزود: بطور متوسط یک میلیون و 200 هزار تومان درآمد ماهانه دارم. در سال اولی که کار خود را شروع کردم سازمان بسیج سازندگی با وام سهل الوصول کمک بسیاری به من کرد. این سازمان واقعا در زمان هایی که نیاز به راهنمایی و کمک داشته ایم مرا راهنمایی کرد و مشکلاتم را حل نمود.

رضا گل معانی خاطرنشان کرد: قبل از شروع فعالیتم دانشجو بودم و کار خاصی را انجام نمی دادم که با وام سازمان بسیج سازندگی توانستم یک کارخانه ورشکسته را به یک کارخانه تولیدی و صنعتی تبدیل کنم و قارچ را به تعداد بالا تولید و به فروش برسانم.

به گزارش سایت سازمان بسیج گل معانی به کمبود امکانات و قیمت بالای تجهیزات در کشور اشاره کرد و گفت: بالا بودن قیمت اولیه تجهیزات کار را برای ما سخت کرده بود اما با کمک مشاوران فنی توانستم این تجهیزات را بومی سازی کنم. در شروع کار با دستگاه های خانگی در این راه قدم برداشتم. اما تجهیزات خانگی مشکلات زیادی برای من داشت و پیشنهاد من این است که اگر کسی در این راه قدم بر می دارد از تجهیزات صنعقی پیشرفته استفاده کند.

وی افزود: مهم ترین مشکل ما بازار فروش محصولات است. از مسئولین و سازمان های دولتی درخواست دارم که پشتوانه ای برای فروش محصولات ما ایجاد و حمایت خود را از ما بیشتر کنند.

وی در پایان با اشاره به اینکه علاوه بر قارچ به زراعت و باغبانی محصولات منطقه خودمان هم مشغول هستم اضافه کرد: پرورش قارچ را بصورت حرفه ای ادامه دادم و در حال حاضر نزدیک به 16 سالن پرورش قارچ خانگی را پشتیبانی می کنم و علاوه بر این 2 سال اختصاصی  دارم. ان شاء الله در آینده نزدیک 2 سالن دیگر نیز به این سالن ها اضافه خواهم کرد.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی