منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۴ - ۱۲:۲۳
شناسه خبر: 200071
گروه :خبر
IMG_0028

فرماندار حاجی آباد گفت: رونق اقتصادی در سایه‌ی اصناف می‌تواند به طور کامل تحقق یابد و اقتصاد مقاومتی بدون فعالیت بازاریان ممکن نیست.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از پیارم ، مهندس اصغر جهانگیری در جمع بسیجیان اصناف شهرستان حاجی آباد ضمن تبریک روز ملی اصناف افزود: اگر می خواهیم اقتدار داشته باشید و روی پای خودمان بایستیم و ما از اصناف و صنوف کسانی که می خواهند در امرتولید در زمینه تولید داخلی حمایت می کنیم.

مهندس جهانگیری در ادامه افزود:اصناف در کشور ما از ویژگی خاص و برجسته ای برخوردارند و جزء تمدن در جامعه اسلامی محسوب می شود، ما درود می فرستیم به روح بزرگ بانوی اسلام حضرت خدیجه(س) که یک تاجر نمونه بود که تمام دارایهایش را در طبق اخلاص گذاشت ما باید از این بانوی بزرگ الگو بگیریم اصناف ما از گذشته هم حامی اسلام و نظام جمهوری اسلامی بودند بازاریان در هشت سال جنگ تحمیلی کمک شایانی به نظام کردند و شهدای گرانقدری را تحویل نظام جمهوری اسلامی گرفتند.

وی ادامه داد: اصناف در جامعه اسلامی ارزشمند و اصناف از مظاهر زیبا در جامعه ما هستند چرا که بازار و محیط ان توسط همین قشر جذاب و زیبا می شود ما امروز تولید داخلی و اقتصاد مقاومتی که مد نظر مقام معظم رهبری است را باید عزیزان جدی بگیرند و از تولید داخلی حمایت کنیم اگر قرار است تولید داخلی افزایش پیدا کند باید از ورود کالای خارجی به کشور جلوگیری کنیم باید در بازار بگردیم اگر مشابه نداشت و اگر داشت باید از تولید داخلی استفاده کنیم.

جهانگیری تصریح کرد: ما باید بر اساس اصول اسلام حرکت کنیم و خدمون هم براساس روز وقف بدهیم و به سود کم قانع باشیم وقتی جنسی قیمتش مناسب باشد فروشش بیشتر می شود.

وی در ادامه افزود: دولت تدبیر و امید نرخ تورم را کنترل کرده است و تورم 45 درصدی را به 15 درصد رسانده است و از شما بازاریان درخواست می کنم که همکاری لازم را در زمینه تنظیم بازار با ما داشته باشید.

وی با بیان این که دولت به این نتیجه رسیده است که رونق اقتصادی در سایه‌ی اصناف می‌تواند به طور کامل تحقق یابد، تصریح کرد: برای برون رفت از مشکلات اقتصادی در جامعه باید درآمد و اشتغال ایجاد و از بنگاه‌های کوچک و متوسط حمایت کرد؛ چرا که اقتصاد مقاومتی بدون فعالیت بازاریان ممکن نیست.

فرمانده سپاه حاجی آباد در ادامه همایش بیان داشت:اصناف به عنوان بازوی توانمند انقلاب پشتیبانی خود از نظام جمهوری اسلامی را همواره در طول دوران انقلاب اسلامی و پس از آن در صحنه های اجتماعی، فرهنگی و سیاسی به منصه ظهور گذاشته اند.

سرگرد امیری کیا اصناف را یکی از مهم ترین و موثرترین عوامل در رونق اقتصادی شهرستان دانست که با ارائه طرح های نو در این زمینه نقش تاثیرگذاری داشته باشند و اقتصاد ما باید اسلامی باشد و قتی اقتصاد اسلامی شد تمام مشکلات حل می شود.

امیری گفت: نقش اصناف در بهبود فضای کسب و کار، کارآفرینی، اشتغال و شکوفایی اقتصاد بی بدیل است .

ریاست اداره صنعت معدن تجارت شهرستان در ادامه اظهار کرد: شهرستان حاجی آباد یک شهرستان توزیحی می باشد ما باید به سمت تولید پیش برویم و واحدهای صنفی صادراتی را راه اندازی کنیم.

وی در ادامه خواستار حضور اصناف در واحد های تولیدی شدند و در بحث اقتصاد مقاومتی واحد های کوچک اقتصادی توانمند و مقاوم سازی شوند و در زمینه تولید و اشتغال سرمایه گزاری کنیم تا بتوانیم اقتصاد کلان و کلی کشور را بیمه کنیم.

آشوری در ادامه اظهار کرد: اگر ما اقتصاد خرد که مربوط به بنگاهای زود بازده و کسب کارهای اقتصادی می باشند را مقاوم سازی کنیم می توانیم اقتصاد کلی را هم مقاوم سازی کنیم.

وی در ادامه تصریح کرد: شهرستان حاجی اباد دارای ده اتحادیه صنفی و 1580 واحد صنفی که 173 تای آنها تولیدی و بقیه خدماتی و توزیحی هستند.
گفتنی است، اولین روز از تیرماه به نام روز ملی اصناف نامگذاری شده و این نامگذاری خود گویای اهمیت و جایگاه این قشر بزرگ از جامعه در رشد و بالندگی کشور است.

انتهای  پیام/س


 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است