منتشر شده در تاریخ: شنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۵ - ۱۷:۰۹
شناسه خبر: 334730
گروه :خبر
حجاب-اسلامی-باید-رعایت-شود-امام-خمینی-300x182

اولین گام و حرکت اصولی در ترویج فرهنگ حجاب ، آشنایی کامل با دین و تقویت اعتقادات اسلامی در بین افراد جامعه می باشد .

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل  از  پایگاه خبری زنان استان هرمزگان ، در زنان مسلمان باید ایمان عمیق ایجاد شود ، زنی که دل به حق داده و اندیشه به خدا سپرده و فرجام زندگی دنیوی اش را پذیرفته ، چطور حاضر می شود خود آرایی و خودنمایی کند و خود را در معرض نگاه های آلوده قرار دهد و زمینه های تلذذ و فساد آفرینی را به وجود آورد ؟

بنابراین اولین گام و حرکت اصولی در ترویج فرهنگ حجاب ، آشنایی کامل با دین و تقویت اعتقادات اسلامی در بین افراد جامعه ، علی الخصوص بانوان محترم می باشد .  اگر ما دین و ایمان را به معنای واقعی آن در بانوان مستحکم کنیم ، دیگر مشکلی تحت عنوان بدحجابی در جامعه اسلامی نخواهیم داشت ، برای نمونه توصیه قرآن کریم به بانوان را بخوانیم که می گوید : ای پیامبر ! به زنان و دخترانت و به زنان مومنین بگو خود را با جلباب بپوشانند.

اکثر مفسرین و اهل لغت جلباب را به معنای چادر و عبا تفسیر و معنا کرده اند .  هم چنین خداوند در آیه دیگری از قرآن کریم به زنان صدر اسلام و تمامی زنان آینده این گونه سفارش می کند که : در خانه های خود باشید و همانند دوره جاهلیت پیشین آرایش و خود نمایی نکنید .

2 – احیای فرهنگ اصیل اسلامی

احیای ارزش های اصیل اسلامی و فراخوانی زن مسلمان به تعقل و دریافتن ارزش ها و آفریدن روح تعبد و تعهد در او نقش مهمی در ترویج فرهنگ حجاب خواهد داشت . زن مومن باید به آن چه اسلام به عنوان ارزش بدان می نگرد باور داشته باشد و بداند که شخصیت و عظمت او در گرو روح بلند ، اندیشه والا ، قلب پاک و جان پیراسته از آلودگی است که او را به روشی انسانی و منشی اسلامی فرا خواهد خواند و بداند تن آرایه بسته و ظاهر فریبنده هرگز نمایش گر شخصیت او نیست . در روایتی از پیامبر اکرم (ص) نقل شده است که فرمودند : دو گروه از اهل آتشند که من آن ها را ندیدم . گروهی که تازیانه هایی همانند دم گاو دارند و به انسان ها می زنند و زنانی که در عین پوشیدگی برهنه اند ( لباس های نازک و بدن نما می پوشند ) هوس و دل فریبند ، موهای آن ها همانند کوهان شتر جلوه گر است . این ها  وارد بهشت نمی شوند و بوی آن  را هم استشمام نمی کنند ، اگرچه بوی بهشت از مسیر بسیار دور استشمام می شود .

3 – شناساندن و معرفی الگو های والا در زمینه حجاب

الگو در ساختار روحی و رفتاری انسان نقش مهمی ایفا می کنند متاسفانه زن مسلمان آن چنان که بایسته و شایسته است با چهره های بلند تاریخ اسلام آشنا نیست ، زندگی زنان نام آوری هم چون حضرت مریم (س) حضرت زهرا (س) ، حضرت زینب (س) ، پیام آور عاشورا و دیگر چهره های والای تاریخ گذشته و معاصر برای زن مسلمان الگو است تا بنگرند چه سان با حفظ هویت ، شخصیت و وقار و متنت می توانند در جامعه حضور پیدا کرده و ایفای نقش نمایند و از آن جایی که انسان فطرتا الگو گزین و الگو پذیر است ، دادن الگو های مناسب ، قدمی مهم در ترویج فرهنگ حجاب خواهد بو د .

فاطمه زهرا (س) مظهر عفاف و سرور تمامی زنان مسلمان فرمود : بهترین زنان ، زنی است که مردی را نبیند و مردی او را نبیند . حضرت زهرا (س) در عرصه اجتماع ، با ابهت ، آزرم و متانت شگرفی قدم بر می داشت و برای همگان راه رفتن او گام زدن رسول الله (ص) را به یاد می آورد .

انتهای پیام/ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
آغاز رزمایش پدافند غیرعامل در شرق هرمزگان برگزاری رزمایش پدافند غیر عامل در میناب/ تصاویر برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است