منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۱۳ فروردین ۱۳۹۴ - ۲۲:۵۳
شناسه خبر: 175919
گروه :خبر

ما با یک مشکل مواجهیم و آب تصفیه شده گران است و ما نیازمند ایده هایی برای حفظ و حراست از آن هستیم. در این مطلب قصد داریم در مورد آب اتلافی در زمان دوش گرفتن صحبت کنیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، هر بار که دوش می گیرید مواقعی پیش می آید که ذهن تان در این بین به همه چیز فکر می کند جز اتلاف آب. اما کسی نمی داند چه مقدار آب در هر مرتبه استحمام به هدر می دهد، زیرا حلقه بازخوردی در دوش تعبیه نشده است. از این جهت، افزودن یک بازخورد کوچک، می تواند ایده جذابی جهت ترک عادات اسراف گونه مصرف کنندگان باشد.

ایده به این گونه مطرح شده که سرشیر دوش بر اساس میزان آبی که از آن ریخته می شود، تغییر رنگ دهد. می توان بوسیله لامپ هایLED، آب ریخته شده از دوش را به صورت رنگی درآورد؛ مثلا در ابتدای استحمام، این آببه رنگ آبی بوده و رفته رفته با افزایش مصرف به رنگ های بنفش، نارنجی، زرد و قرمز درآید تا اینگونه به فرد اخطار داده شود که میزان آب مصرفی توسط وی بالا رفته است.این اتفاق آزاردهنده نخواهد بود اما کافیست تا شما را نسبت به آب ریخته شده حساس نماید.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی