منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۰۹ آذر ۱۳۹۴ - ۱۹:۳۰
شناسه خبر: 248205
گروه :خبر
13940909000759_PhotoA

معاون اول نخست‌وزیر روسیه اعلام کرد که مسکو، گردشگری و پروازهای چارتر به ترکیه را متعاقب حمله جنگنده ترکیه به جنگنده روس، ممنوع اعلام می‌کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و  به نقل از فارس، «ایگور شووالوف» معاون اول نخست‌وزیر روسیه روز دوشنبه (امروز) اعلام کرد که روسیه فروش بسته‌‌های تور به ترکیه را ممنوع کرده است و همچنین تمامی پروازهای چارتری به ترکیه نیز ممنوع شده است.

بنا به گزارش اسپوتنیک، شووالوف در اینباره گفت: «فروش تمامی بسته‌های گردشگری به ترکیه خیلی فوری به طور کارآمدی متوقف می‌شود. پروازهای چارتر به ترکیه به جز آندسته از پروازهایی که برای بازگرداندن گردشگران روس از ترکیه مورد استفاده قرار می‌گیرند، ممنوع می‌شود».

وی در ادامه افزود: «کنترل‌های بیشتر بر پروازهای معمول بین دو کشور صورت می گیرد تا از اقدامات امنیتی لازم اطمینان حاصل شود».

معاون نخست‌وزیر روسیه ادامه داد که تحریم‌های روسیه علیه ترکیه بر قراردادهایی که قبل از ۳۱ دسامبر ۲۰۱۵ به امضا رسیده و همچنین محصولات صنعتی تأثیر نخواهد گذاشت.

وی به «دیمیتر مدودف» نخست‌وزیر ترکیه در حین نشست کابینه گفت: «این قراردادهای ساخت که در حال حاضر در دست اجرا است و قراردادهایی که قبل از ۳۱ دسامبر سال جاری میلادی به امضا درآمده است شامل تحریم‌ها نمی‌شود و کارگران ترکیه احتمالاً به فعالیت‌های خود بر روی این پروژه‌های ساخت ادامه خواهند داد. برای قراردادهای جدید که برای بعد از اول ژانویه ۲۰۱۶ است، چنین آزادی‌هایی وجود ندارد و می‌بایست دولت برای آنها مجوز خاص صادر کند».

شووالوف ادامه داد: «ما احتمال استفاده از اتباع ترکیه در پروژه های ساخت که در روسیه در حال اجرا است، نادیده نمی‌گیریم اما این افراد تحت کنترل بسیار شدید هستند».

ارائه نظام روادید با ترکیه به مفهوم محدود شدن ورود اتباع ترکیه به روسیه نمی‌باشد و ایگور شووالوف در اینباره گفت: «طبق دستور رئیس‌جمهور، نظام روادید با اتباع ترکیه به مفهوم لزوم دریافت روادید برای بازدید از روسیه است».

روز ۲۴ نوامبر سال جاری میلادی، یک جنگنده سوخو ۲۴ در سوریه در حین یک عملیات ضدتروریستی علیه داعش توسط یک جنگنده اف ۱۶ ترکیه سرنگون شد. ترکیه مدعی است که جنگنده روسیه حریم هوایی کشورش را نقض کرده است اما روسیه تأکید دارد که حریم هوایی ترکیه را نقض نکرده است.

«دیمیتری پسکوف» سخنگوی کرملین روز شنبه هفته جاری گفت که سرنگون شدن جنگنده سوخو ۲۴، خسارات سنگینی را به روابط دو جانبه مسکو و آنکارا وارد آورده است و اواخر همان روز مسکو یک سری تحریم‌های اقتصادی علیه ترکیه تحمیل کرد.

خبرگزاری روسی «ریانووستی» گزارش کرد که روسیه در صدد است واردات میوه و سبزیجات ترکیه را بعنوان بخشی از بسته تحریم‌های جدید خود علیه آنکارا، محدود کند.

«آرکادی دورکوویچ» معاون نخست‌وزیر روسیه اعلام کرد که ممنوعیت میوه و سبزیجات ممکن است برای چندین هفته به تعویق افتد تا به شرکت‌های روسی فرصت دهد تا بتوانند محصولات جدیدی را بیابند و با افزایش قیمت‌ها مقابله کنند.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح پیشگیری از تنبلی چشم در میناب کلید خورد پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است