منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۰۳ شهریور ۱۳۹۴ - ۲۰:۲۶
شناسه خبر: 214262
گروه :خبر
13940305000704_PhotoA

دولت روسیه به شرکت های سرویس دهنده اینترنت در این کشور دستور داد تا دسترسی به یکی از صفحات نسخه روسی ویکی پدیا را ناممکن کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از  فارس، در این صفحه اطلاعاتی در مورد نوعی گیاه به نام cannabis که به عنوان ماده مخدر قابل استفاده است درج شده است.

این اقدام ممکن است دسترسی به کل ویکی پدیا را در روسیه مسدود کند، زیرا سایت یاد شده از پروتکل محافظت شده خاصی استفاده می کند که باعث می شود فیلتر کردن صفحات جداگانه آن ممکن نباشد و در نتیجه احتمالا کل این سایت فیلتر خواهد شد.

از سال 2012 قوانین تازه ای در زمینه فیلترینگ اینترنت در روسیه وضع شده که بر مبنای آن سایت های هرزه نگاری کودکان، مرتبط با مواد مخدر ، مربوط به شبه نظامیان یا مشوق خودکشی مسدود شوند.

رگولاتوری روسیه موسوم به Roskomnadzor قبلا به Wikimedia RU سازمان محلی حامی ویکی پدیا در روسیه در مورد حذف مطالب مرتبط با مواد مخدر هشدار داده بود، اما ویکی پدیا از حذف این صفحات خودداری کرده و تنها انها را ویراش و منتقل نموده است.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است دولت توان تخصیص اعتبار به عمران و توسعه کشور ندارد/مسئولان استانی منتظر دریافت اعتبار از مرکز کشورنباشند قطب اقتصاد کشور فاقد بیمارستان تخصصی زنان/ پروژه بیمارستان جامع زنان هرمزگانی در کمای مطلق تعرفه های گمرکی بازبینی می شود/سهم درآمد بخش دریایی کشور۱۷ میلیارد دلار است جایگاه قانونی مناسبی برای صنعت دریایی وجود ندارد/ صنعت دریانوردی نیازمند تقویت از سوی نظام بانکی است