منتشر شده در تاریخ: شنبه ۱۶ خرداد ۱۳۹۴ - ۲۳:۱۰
شناسه خبر: 191708
گروه :خبر

وزیر نفت در بازگشت از اجلاس اوپک اعلام کرد: روسیه از این هفته روزانه حدود 500 هزار بشکه نفت از ایران وارد می‌کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت ایران گفت: روسیه از این هفته واردات نفت از ایران را آغاز خواهد کرد.

وزیر نفت ایران در حین برگشت از اجلاس کشورهای صادر کننده نفت اوپک که روز جمعه در وین برگزار شد به خبرنگاران گفت: امیدواریم هفته آینده نخستین محموله واردات نفتی خود را از ایران وارد کند.

زنگنه که در هواپیما با خبرنگاران صحبت می‌کرد، افزود:” بخش زیادی از این واردات در ازای پرداخت وجه نقد خواهد بود و ما این پول‌ها را برای خرید اقلام از روسیه استفاده می‌کنیم”.

زنگنه همچنین گفت: با الکساندر نوواک وزیر انرژی روسیه در وین پایتخت اتریش توافق کردند که روزانه کمتر از 500 هزار بشکه در روز در مقابل پول نقد از ایران خریداری کنند و ایران این پول‌ها را برای خرید اقلامی نظیر فولاد، گندم و محصولات جانبی تولید نفت از روسیه استفاده خواهد کرد.

به گفته زنگنه قزاقستان و بلاروس بر اساس توافق خرید نفت ایران  از روسیه را انجام خواهند داد چرا که آنها هم بخشی از اتحادیه گمرکات اوراسیا هستند.

وزیر نفت ایران تصریح کرد: احتمالا روسیه با ایران در پروژه‌های مختلفی  به ازای دریافت نفت همکاری خواهد کرد.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی