منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۰۵ آبان ۱۳۹۴ - ۲۰:۴۳
شناسه خبر: 234125
گروه :خبر
13940805000682_PhotoA

رئیس سابق سازمان اطلاعات پاکستان گفت: با توجه به تحولات منطقه متحد شدن با آمریکا یا اعتماد به این کشور جز تکرار اشتباهات گذشته و آسیب دیدن سودی برای پاکستان ندارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، ژنرال «اسلم بیگ» رئیس سابق سازمان اطلاعات پاکستان در مصاحبه با روزنامه امت اظهار داشت: با توجه به تحولات منطقه سرانجام آمریکا مجبور به ترک افغانستان می‌شود و بلوک‌ قدرت جدیدی تشکیل خواهد شد که روسیه، پاکستان، چین و ایران آن را تشکیل می‌دهند.

اسلم گفت: بلوک قدرت تشکیل شده جدید امنیت در منطقه را تضمین می‌کند بنابراین در چنین شرایطی متحد شدن با آمریکا یا اعتماد به این کشور جز تکرار اشتباهات گذشته و آسیب دیدن سودی برای پاکستان ندارد.

وی افزود: صلح با طالبان همزمان با جنگیدن با این گروه امکان پذیر نیست، شبکه حقانی یکی از شاخه های طالبان هستند پاکستان چطور می تواند از یک سو علیه آنها عملیات انجام دهد و از سوی دیگر طالبان را به پای میز مذاکره بکشاند بنابراین واشنگتن نباید چنین انتظاری از اسلام‌آباد داشته باشد.

اسلم بیگ گفت: پاکستان باید مواضع خود را در برابر طالبان مشخص کند و این موضوع سرنوشت این کشور را در آینده تعیین خواهد کرد.

وی افزود: 8جنگنده اف 16 که قرار بود آمریکا به پاکستان تحویل دهد 40 سال پیش تولید شده این در حالی است که ناوگان هوایی ما نیاز به تکنولوژی روز دنیا دارد.

اسلم بیگ تأکید کرد: پاکستان می تواند جنگنده‌های مورد نیاز خود را به جای آمریکا از روسیه و فرانسه تأمین نماید که تکنولوژی و کارایی بهتری خواهند داشت و قیمت آنها نیز مناسب تر خواهد بود.

رئیس سابق سازمان اطلاعات پاکستان گفت: آمریکا و هند هر دو دشمن پاکستان هستند این در حالی است دولت در برابر دهلی نو از خود ضعف نشان می‌دهد همین موضوع سبب موضع گیری تند هند علیه پاکستان شده است.

وی افزود: ارتش امنیت ملی کشور را تأمین می کند بنابراین زمانی که دولت منابع لازم را در اختیار ندارد و نمی تواند در این زمینه کاری از پیش ببرد باید یک ارتشی به عنوان مشاور امنیت ملی کشور انتخاب شود.

اسلم بیگ خاطر نشان کرد: تغییر سیاسی در پاکستان اجتناب ناپذیر است و احزاب سیاسی سنتی نمی‌توانند سیاست را در اختیار چند خانواده ثروتمند قرار دهند حکومت را موروثی کنند.

ژنرال اسلم بیگ گفت: در انتخابات آینده یک حزب سیاسی جدید روی کار خواهد آمد و احزاب سیاسی سنتی نمی توانند کاری از پیش ببرند.

وی تأکید کرد: احزاب سنتی پاکستان به 2 ایالت محدود شده‌اند و در بقیه کشور نفوذی ندارند.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است