منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۶:۲۵
شناسه خبر: 220594
گروه :خبر
image314377

مردم شهرستان بشاگرد هر بار پس از بارانهای تابستانی با مشکل قطعی اب روبه رو می شوند که از این رو برای رفع تشنگی مجبور به نوشیدن آبهای گل آلود رودخانه هستند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از بشاگرد نیوز، بشاگرد منطقه‌ای است وسیع در عرض جغرافیایی ۲۶ درجه و ۴۵ دقیقه و طول جغرافیایی ۵۷ درجه و ۵۴ دقیقه محصور بین استان‌های هرمزگان، کرمان و سیستان و بلوچستان. شهرستان بشاگرد دارای آب و هوای گرم و خشک، تپه‌ ماهورهای آب‌رفتی، پوشش گیاهی فقیر و پر باران ترین شهرستان هرمزگان محصوب می شود.

 

 

شهرستان بشاگرد با توجه به موقعیت جغرافیایی و کوهستانی بودن منطقه، فصل های پر باران را دارد که می شود گفت که میزان بارندگی در این شهرستان بیشتر از سایر شهرستان های استان هرمزگان است.

 

 

بیشترین بارش ها در شهرستان بشاگرد در فصل تابستان به وقوع می پیوندد که این پدیده در کشور ما بسیار نادر است، باران های تابستانی همراه با تگرگ و طغیان رودخانه های فصلی در این شهرستان تبدیل به یک جاذبه طبیعی بسیار زیبا و گردشگری شده است.

 

 

 

 

image314377

 

مردم این شهرستان بخاطر بارش های باران در گرمترین فصل سال خداوند را شاکراند و این فصل از سال را شاهد بارش های پراکنده باران گاها همراه با تگرگ هستند و گرمترین روزهای سال را با خوشحالی سپری می کنند. با این وجود برخی مواقع این بارندگی ها در زندگی روزانه مردم تاثیر گذار است و مشکلاتی را برای مردم به ویژه روستا نشینان به وجود می آورد.

 

 

مسدود شدن راه های ارتباطی روستاها به مرکز شهرستان و همچنین به شهرستان های همجوار، قطعی برق، تلفات دام ها، خسارت به محصولات کشاورزی از جمله خرما، تلفات جانی به دلیل طغیان رودخانه ها و صاعقه و کمبود آب شرب از جمله مشکلاتی است که پس از باران در شهرستان بشاگرد گریبانگیر مردم است.

 

 

یکی از بزرگترین مشکلات شهرستان بشاگرد نبود آب شرب پس از بارش باران است:

 

 

با توجه به کوهستانی بودن بشاگرد کمبود آب همواره یکی از مشکلات بزرگ این شهرستان محصوب می شود که این مشکل با بارش های باران نه تنها حل نمی شود بلکه دوچندان می شود که یکی از معضلات اجتماعی و اقتصادی این شهرستان به شمار می آید.

 

 

در این شهرستان بدلیل نبود امکانات ذخیره آب شرب برای مواقع بحرانی مورد بررسی و کارشناسی و تعبیه نگردیده ، که اکثر روستانشینان بشاگرد پس از بارش های باران و طغیان رودخانه ها در این شهرستان با مشکلات تامین آب شرب مصرفی مواجه می باشند، و تاکنون معضل بزرگ تامین آب شرب در بشاگرد ادامه دارد.

 

 

در روزهای پیشین در مرکز شهرستان بشاگرد با توجه به بارش های باران و طغیان روخانه ها شاهد قعطی آب شرب ۳ روزه در شهر سردشت بوده ایم که این مشکلات همچنان در بشاگرد ادامه دارد.

 

در موقع بارندگی در شهرستان بشاگرد اغلب رودخانه ها طغیان می کنند و آب جاری شده گل آلود و غیر قابل شرب می باشد که گاها برای نشست گل و لای آب رودخانه و عدم وجود تصفیه خانه ۳ الی ۴ روز زمان می برد تا آب جاری شده از رودخانه ها زلال شود و مردم روستاها در طول این چند روز به سختی زندگی می کنند.

 

 

در چند هفته اخیر شاهد بارش های پی درپی باران در این شهرستان بوده ایم که طغیان رودخانه ها را نیز به همراه داشت که مشاهده شده آب برخی از این رودخانه ها تا یک هفته نیز گل آلود بوده و روستا نشینان مجبور به استفاده از همان آب شده اند.

 

این مشکل بیشتر در روستاهای بخش گافر و پارامون بشاگرد مشاهده می شود که تاکنون هیچگونه راه حلی برای رفع این مشکل بزرگ ارائه نشده است و بی توجهی به این معضل مردم ولایت مدار شهرستان بشاگرد را به دردسر انداخته است.

 

 

انتهای پیام/س

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی