منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۴ - ۹:۳۲
شناسه خبر: 229171
گروه :خبر
IMG_0019

روستای دهـــــنه میمند یک روستای گردشگری است، که در کل کشور لقب سرچــــــــــــشـــمـــه هـــــرمـــــزگـــان را گرفته است و درحال حاضر دربین روستاهای دیگر به خودنمایی می پردازد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از  پیارم حاجی آباد، روستای دهـــــنه میمند یک روستای گردشگری می باشد به این خاطر جهت شناخته شدن در کل کشور لقب سرچــــــــــــشـــمـــه هـــــرمـــــزگـــان بهش دادیم که درحال حاضر دربین روستاهای دیگر به خودنمایی می پردازد.

علت انتخاب نام سرچشــــمه هرمزگان  به این دلایل به این روستا لقب سرچــــــشمه هرمزگان دادیم چون که روستای دهـــــنه میمند به قیاس روستاهاو شهرهای دیگر نسبت به دریا در بالاترین نقطه قرارگرفته وهمچنین به دلیل شرایط فیزیکی وآب وهوایی واستراتژیکی و وجود چشمه ها در دهانه کوه توانستیم لقب سرچــــشــــمـــه هرمزگان بهش وصله بزنیم که هم استانی های محترم میتوانند روستای دهــــنه میمند رابانام سرچـــــشمه بشناسند.

این روستا در کوهپایه کوه چنگ خروسی وکوه تشگر(تشگرد) که جز بزرگترین کوه استان هرمزگان باارتـــــفاع3261متر قرار گرفته به همین دلیل هرساله درفصل زمستان این کوه پوشیده از بــــرف میباشد که درهمه ماه های سال دیدنی است یکی ازجاذبه های بکرودیدنی روستای دهـــــنه بشمار میرود.

دردهانه این کوه پوشش گیاهی نادرکمیاب اعم ازدرختان وگیاهان دارویی اورس،ارچن،بنه،کسور،رزوک،بادام تلخ وشیرین،مورد،آویشن،زیره میتوان نام برد،وشکارهای کوهی شامل ،قوچ بزکوهی،کبک،تیهو وجوددارد که ازویژگیهای این منطقه است که روح هربیننده را جــــــلا میدهد.

باوجود آب وهوایی معتدل وکوه های بلند زیبایــــــــــهای این روستا را دوچندان کرده.

این روستا دارای دهانه کوهی است که مسیر رفتن به سرچـــــشمه جایی که چشمه ها آنجا هست میسر میسازد که اهالی و گردشگران و طبیعتگران با پیمودن یک ساعت به آخر دهانه کوه میرسند که در آن مکان محیط کوهستانی که خالی از لطف نیست که ازمهمترین پدیده های طبیعی روستای گردشگری دهنه میباشد، که فضای سبزدرختان نارنگی پرتغال و فرح بخش کوهها محیطی لذت بخش به اهالی دهـــــنه و مسافران بوجود میاورد.

با وجود اینکه شهرها و روستاهای استان هرمزگان دارای آب هوایی گرم میباشد اما روستای دهــــنه میمند یا سرچـــــشمه با آب وهوای خود نسبت به دیگر روستاهای حاجی آباد متمایز بوده که برازنده شهرستان حاجی آباد میباشد که مورد توجه علاقمندان خواهد بود که تنها گوشه ای ازجاذبه های این روستا میباشد که هم فاله هم تماشا.

روستای گردشگری دهــــــنــــه میمند خاطرانگیزه اگر به فارغان سفرکردید روستای دهــــــنه راازیاد نبرید که دارای جاذبه های زیادی که هر ساله شاهد گردشگران زیادی بودیم واز چشم اندازهای وسیع وآرام آنجا لذت ببرید.

روستای دهــــنه به دلیل نبودن زمین هموار اهالی برای کاشت درختان به شیب دره ها بصورت پله کانی اقدام به کاشت درخت کردن که این روش کاشت نهال چـــــــشــــم هر بیننده ای را به خودش خیره میکند.

انتهای پیام /س

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است