منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۴:۴۸
شناسه خبر: 219768
گروه :خبر
images

منطقه کوهشاه احمدی از شمالی ترین مناطق استان هرمزگان است که محرومیت در چهره این روستا فریاد می زند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از  حاجی آباد، فقرومحرومیت منطقه کوشاه حاجی آباد نبود راه روستایی است و تمامی روستاهای آن راه مناسب ندارند و صعب العبور وکوهستانی است.

 

این در حالی است که عمران وآبادانی هرمنطقه  از راه شروع میشود که همت دولت ودیگر نهادها را می طلبد دراین زمینه اقدام جدی داشته باشند، منطقه کوهشاه بالغ بر 50روستا دارد که همگی فاقد راه مناسب می باشند که دغدغه کل اهالی می باشد.

 

با وجود معادنی غنی از کروم آهن ، جنگل های فراوان بادام کوهی درمنطقه کوهشاه احمدی ولی فقر ومحرومیت از تمام وجود مردم آن بویژه بیکاری جوانان دادمی زند و دیگران این معادن به غارت می برند.

چنانچه که اگر معادن منطقه سروسامان داده شود بهترین اشتغال ودرآمد درمنطقه ایجاد خواهد شد کرومیت کوهشاه بابهترین عیار درحال حاضر اهالی استان کرمان سود آن می برند ومردم فقیرانه درگوشه ای از بیان غربت زده نشسته اند ونان شب هم ندارند سروسامان گرفتن معادن کوهشاه یعنی عمران آبادانی ،اشتغال پایدار،توسعه منطقه، رونق زندگی اهالی وجلوگیری از مهاجرت روستائیان به شهرهاخواهدبود.

اهالی کوهشاه هنوز از دریافت امواج تلویزیون محروم هستند ونه تنها تلویزیون بلکه از ارتباطات مخابراتی هم اکثر روستاها خبری نیست خانواده امروزی نیاز اسای فرزندانشان اول ارتباط بعد تلویزیون می باشد که مردم کوهشاه از آن محرومند .

منطقه کوهشاه باوجود منابع طبیعی خوبی که دارد می تواند ازمناطق گردشگری خوبی بحساب بیاید اما نبون امکانات رفاهی وتفریحی خوب وبینام نشان ماندن منطقه وبخصوص راه این منطقه بکر همچنان برای دیگران ناشناخته است که همت مسئولین می طلبد دراین زمینه بشتر توجه شود.

انتهای پیام/م

 

 single
اخبار مرتبط :
لینک کوتاه:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان