منتشر شده در تاریخ: شنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۲:۲۱
شناسه خبر: 207286
گروه :خبر
IMG10304667

بندرمقام روستایی با جمعیت 2 هزار نفر دومین روستای پرجمعیت بخش شیبکوه در شهرستان بندرلنگه می باشد که مردم این روستا در فاصله 4 کیلومتری از طرح محرم از شبکه آبرسانی محروم است.

به گزارش خبرنگار شبکه اطلاع رسانی هرمز از بندرلنگه ،روستای بندر مقام که در ارتفاع هفت متری از دریا و در فاصله 100 کیلومتری از بندرلنگه قرار دارد فاقد لوله کشی داخلی است با وجود خشکسالی‌ها در چندسال گذشته و اتمام ذخیره آب‌ انبارهایی روبرو شده که تأمین‌کننده آب شرب مردم را با مشکل همراه کرده است.

 

 

مردم این روستا مانند بیشتر روستانشینان هرمزگانی برای تامین آب مصرفی شان هزینه‌های گزافی را متحمل هستند و وعده های بی اثر مسئولان بر مشکل بی آبی کار ساز نبوده است.

 

غلام پور، رئیس شورای مقام اظهار داشت: در سال 89 باحضور نماینده معاون استاندار ، مدیر عامل آبفای استان ، فرماندار بندرلنگه، بخشدار و دیگر مسوولین در فاصله 40کیلومتری روستا کلنگ انتقال آب از طرح محرم به روستای مقام کلنگ زده شده و مققر شد تا سال 91 مردم این روستا از طرح محرم برخوردار شوند.

 

 

وی افزود :هم اکنون عملیات لوله گذاری تا فاصله 4کیلومتری روستاقرارگرفته و آب در آن جریان دارد اما به دلیل عدم اعتبار کافی با گذشت 3سال از موعد مقرر هنوز به بهره برداری نرسیده و آب شرب بوسیله تانکر به مردم آبرسانی می شود.

 

رئیس شورای روستای مقام با بیان اینکه هر متر مکعب اب طرح محرم با قیمت 5000 هزار تومان روزانه دوبار برای توزیع به روستا منتقل می شود،افزود: مقام روستای بزرگی است که نداشتن شبکه داخلی آب مهم ترین معضل این روستا محسوب می شود و این مسئله موجب نارضایتی اهالی روستا است.

 

ربیعی زاده رئیس آبفای روستای شهرستان بندرلنگه در گفتگو با خبرنگار هرمز گفت: به دلیل نبود شبکه داخلی در روستای بندرمقام آبرسانی با تانکر انجام می شود و عملیات آبرسانی به روستا به دلیل نبود اعتبار متوقف مانده است.

 

رئیس آبفای بندرلنگه ادامه داد : پرژه لوله کشی طرح محرم برای 12 روستا در حال انجام است که بندرمقام آخرین روستای است که در نظر داریم خط لوله طرح محرم در 800 متری این روستا قرار گیرد.

 

وی گفت : تا زمان تامین اعتبار جهت ایجاد شبکه داخلی روستا ، شیر برداشتی در 800 متری این روستا نصب خواهیم کرد که مسافت 4 کیلومتری آبرسانی با تانکر به روستا را کاهش یابد.

 

غلامپور تصریح کرد: لوله ی از همین شیر برداشت که سه را شرکت میگو نام دارد به طرف مقام وتامخزن آب که قراره در نزدیکی روستا احداث کنن درحال انجامه که فاصله سه راه پمپ بنزین تا روستا که مکان پیشنهادی نصب شیر برداشت است حدود 800متره که با نصب شیردراین مکان هم هزینه آب باتانکر به دلیل کم بودن مسافت کمتر دست مردم میرسه وهم دسترسی به آب آسانتر می شود.

 

وی خاطر نشان کرد: نصب شیر آب در این مکان در پروزه ازسوی مشاور درنظرگرفته نشده و پیمانکار قادر به نصب شیر برداشت نیست و نیازبه اخذمجوز وصدوردستوراجرای کار توسط مشاور به پیمانکارمی باشد.

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *




تبلیغات
Untitled-1-Recovered123 Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
توقیف یک فروند شناور و کشف ۳۰ میلیارد ریال کالای قاچاق در کیش ذلت گاهی از جانب مسئولین به مردم کشور تحمیل می شود/ دولت باید به فکر چرخاندن چرخ های اقتصاد باشد از هنجار شکنی دانشگاه با اجرای موسیقی زنده تا برخورد توهین آمیز با مسئول بسیج علوم پزشکی قاچاق کالا مرکب مرگ جوان سلامگو در محورحسنلنگی-بندرعباس شد رزمایش بیست هزار نفری مدافع حرم در هرمزگان برگزار می شود تکیه بر توان داخلی رمز موفقیت در عرصه دفاع است/ تعهدات بین المللی ابزاری برای حفظ منافع کشورهای زورگوست تردد بیش از ۴۰۰هزار خودور سنگین در محور بندر شهید رجایی به بندرعباس ولایت فقیه استمرار حرکت انبیاست /انتهای لیبرالیسم آزادی اخلاقی و اجتماعی است/ مذاکرات،دستاورد شهدای هسته ای را از چنگمان درآورد سواحل مکران ما را به چهارگوشه جهان وصل می کند/ احداث بزرگترین موج شکن کشور در جاسک توسط ارتش درمان به موقع ایدزعامل مهم کنترل بیماری در جامعه است / وجود ۱۰۰ هزار فرد مبتلا به ویروس ایدز ناشناس در کشور