منتشر شده در تاریخ: جمعه ۲۲ آبان ۱۳۹۴ - ۱۵:۱۴
شناسه خبر: 240804
گروه :خبر
635121169912073601

جوانان ورزشکار و فرهنگی روستای مازغ بالا از توابع شهرستان میناب همواره از نبود امکانات ورزشی و سالن های مجزای فرهنگی رنج می برند و درک عمق محرومیت و فقر امکانات ورزشی و فرهنگی در این روستا تنها با حضور مستقیم مدیران و مسئولان استانی میسر است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز ، اسحق رنجیری مدیرهنری و رابط کانون فرهنگی حبل المتین خادم حسین (ع) روستای مازغ بالا شهرستان میناب در گفتگو با خبرنگار فرهنگ کده ، با بیان این که جوانان روستا در ایام بیکاری فصلی، هیچ نوع سرگرمی فرهنگی و ورزشی ندارند، گفت: جوانان روستای مازغ بالا به دلیل نبود امکانات ورزشی و امکانات فرهنگی به نفریحات ناسالم روی آوره اند.

کمبود امکانات ورزشی و فرهنگی در روستا مازغ بالا بیداد می کند

وی نبود امکانات تفریحی و رفاهی در این روستا روی آوردن جوانان و نوجوان به سمت اعتیاد و سرگرمی های مخرب دانست و افزود : نوجوانان و جوانان با نداشتن اوقات‌فراغت سالم آنگونه که باید از لحظات بیکاری خود به درستی استفاده کنند و ناچار به گذراندن و سرگرم ساختن خود از طریق شبکه‌های اجتماعی و یا بازی‌های رایانه‌ای هستند.
رنجبری بیان کرد : سالهاست که همواره نسبت به افزایش جرائم به خصوص در رده سنی نوجوانان و جوانان در جامعه هشدار داده می شود هشدارهایی که هیچگاه از سوی والدین و مسئولان ذی ربط جدی گرفته نشده است.
مدیرهنری و رابط کانون فرهنگی حبل المتین خادم حسین (ع) روستای مازغ بالا ، دلیل گرایش افراد به تفریحات ناسالم را نبود زمین ورزشی در این روستا می داند و می گوید: وزارت ورزش و جوانان در ایجاد امکانات برای تفریح افراد کوتاهی کرده است، شاید لذتی که یک جوان از انجام تفریحات ناسالم می‌برد بیشتر از یک تفریح سالم است.

وی اظهار کرد : علل پدید آمدن آسیب های اجتماعی و بزهکاری در جامعه ما همواره مورد غفلت بوده و هیچگاه به صورت ریشه ای ، علل و عوامل افزایش آن به خصوص در ارتباط با نسل جوان ، مورد کنکاش قرار نگرفته است.

رنجیری ، بزهکاری همواره همچون سایه ای نسل جوان را دنبال می کند و در فرصت مناسب آنان را گرفتار می کند و تا سال های سال رها نخواهد کرد ، تصریح کرد :این امر تا چه میزان می تواند در تغییر مسیر زندگی جوان تاثیر گذار باشد و یا اینکه برای جامعه تا حد می تواند خطر جدی محسوب شود ، همواره مورد بی توجهی قرار گرفته است.

وی با انتقاد از مسئولان می گوید: هزاران بودجه دولتی را برای برگزاری همایش های مختص جوانان برگزار می کنند و با کار های نمادین بی نتیجه بودجه را هدر می دهند، کسی نیست به آنها بگوید جناب مسئول این پول را به جای اینکه برای میوه و شیرینی همایش جوان خرج کنید تا در عملکردت ثبت شود، بهتر است برای احداث مراکزی جهت تفریح سالم جوانان صرف کنید.

نبود کتابخانه روستایی در مازغ بالا

رنجبری نبود کتابخانه عمومی در این روستا یکی دیگر از مشکلات فرهنگی این روستا عنوان و گفت : متاسفانه در این روستا هیچ کتابخانه عمومی نداریم.

مدیرهنری و رابط کانون فرهنگی حبل المتین خادم حسین (ع) روستای مازغ بالا ، با اشاره به نقش و جایگاه کتابخانه های عمومی در ارتقای سطح آگاهی و بصیرت روستاییان تصریح کرد: احداث و راه اندازی کتابخانه های عمومی در روستاها از موفقیت های چشمگیر نهاد کتابخانه های عمومی استان است که در آن ضمن شکوفایی استعدادهای نهفته، موفقیت های چشمگیر روستاییان را در کسب علم و دانش به همراه داشته است.

وی افزود: روستاییان به عنوان قشری زحمتکش و پرتلاش، نیازمند امکانات در زمینه های مختلف هستند و راه اندازی کتابخانه عمومی یکی از نیازهای اساسی آن هاست.

رنجبری خاطر نشان کرد: روستاییان منطقه با توجه به دور بودن از حوزه شهری، می توانند با مطالعه علاوه بر ارتقای سطح آگاهی و بصیرت فردی به ارتقای شاخص مطالعه به عنوان یکی از مهم ترین ارکان توسعه فرهنگی در شهرستان کمک شایانی کنند که این مسئله افزایش توانمندی علمی و فرهنگی روستاها را به دنبال دارد.

انتهای خبر/

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند