منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۰۱ مهر ۱۳۹۴ - ۱۴:۳۹
شناسه خبر: 223055
گروه :خبر
13940310000364_PhotoA

آیت‌الله حائری از اساتید اخلاق معتقد است: در روز عرفه هر کجا هستیم اعتراف کرده و گناهان خود را بشماریم و بگوییم خدایا این گناهان بی‌شمار را چگونه بشماریم؟!

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، آیت‌الله محی‌الدین حائری شیرازی عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به فرارسیدن روز عرفه گفت: از وظایف مؤمنین در عرفات این است که در آنجا اعتراف کنند به گناهانشان و خدا قرار داده برای اعتراف‌کننده در عرفات که گناه او را عفو کند.

وی با بیان اینکه خداوند اصل حج را قرار داده برای اینکه مردم ارتباطشان را با خدا و قیامت و خودشان تجدید و دوباره‌سازی کنند، اظهار داشت: اعتقاد به آخرت به‌ دلیل اینکه لباس احرام را که می‌پوشند، شبیه کفن است. همگی با یک لباس و با یک صدا، حالتی است که در قیامت دارند و همه از وطن خود جدا شده و آمده‌اند در محضر خدا، قیامت این‌گونه است.

عضو خبرگان رهبری عنوان کرد: تجدید عهد با خداوند متعال و کلمه «لبیک، اللهم لبیک» یعنی خدایا ما را به سمت خودت خواندی، ما اجابت کردیم و آمدیم و این اختصاصی به حج تمتع ندارد. حج؛ نماد لبیک است، یعنی انسان در هر شهر و دیاری و زمانی که است وقتی به یاد خداوند می‌افتد و می‌خواهد بنده خدا بشود و آن راه تکامل که خداوند برای انسان‌ها قرار داده را اجرا کند آن نیز لبیک است. نمازی که می‌خوانیم لبیک است، روزه‌ای که می‌گیریم لبیک است، جهاد، امر به معروف و … و تمامی عبادات نوعی لبیک به خداست.

وی در خصوص تجدید عهد مؤمنان با یکدیگر در روز عرفه ابراز داشت: حجاج بیت‌الله‌الحرام در حضور یکدیگر با خدای تعالی عهد می‌بندند و سپس از ملت‌ها و کشورهای مختلف با هم معاشرت می‌کنند و با هم قرار می‌گذارند به وطن‌های یکدیگر رفته و به هم کمک کنند. بنابراین اگر در چنین شرایطی ما زبان بین‌المللی اسلام را در مدرسه‌هایمان تدریس می‌کردیم که زبان قرآن، زبان بین‌المللی شود، آن وقت متوجه می‌شدیم حج و عرفه چه برکاتی دارد.

آیت‌الله حائری شیرازی گفت: کسانی هم که بیرون از سرزمین عرفات قرار دارند، آن‌ها نیز چون آرزوی عرفات را دارند، خداوند به آن‌ها ثواب آن را عطا می‌کند.

وی تصریح کرد: در روز عرفه هر کجا هستیم اعتراف کرده و گناهان خود را بشماریم و بگوئیم خدایا گناهان ما به اندازه‌ای است که قابل شمارش نیست. این گناهان بی‌شمار را چگونه بشماریم، من از عهده شمارشش برنمی‌آیم.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است دولت توان تخصیص اعتبار به عمران و توسعه کشور ندارد/مسئولان استانی منتظر دریافت اعتبار از مرکز کشورنباشند قطب اقتصاد کشور فاقد بیمارستان تخصصی زنان/ پروژه بیمارستان جامع زنان هرمزگانی در کمای مطلق تعرفه های گمرکی بازبینی می شود/سهم درآمد بخش دریایی کشور۱۷ میلیارد دلار است