منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۰۳ تیر ۱۳۹۵ - ۱۰:۴۷
شناسه خبر: 331875
گروه :خبر
13950403000251_PhotoA

سرانجام روز برگزاری همه‌پرسی تاریخی جدایی بریتانیا از اتحادیه اروپا رسید و افرادی که برای شرکت در این انتخابات ثبت‌نام کرده‌اند اولین ملتی از اعضای اتحادیه اروپا هستند که برای ماندن یا ترک آن به پای صندوق‌های رای می‌روند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، همه‌پرسی جدایی بریتانیا از اتحادیه اروپا روز پنج‌شنبه (امروز)‌ شروع و شمارش آراء از واپسین ساعات این روز آغاز و تا روز جمعه ادامه خواهد داشت. دلایل و فرآیند برگزاری این همه‌پرسی پیش از منتشر و شرح کاملی از تاریخچه اتحادیه اروپا و معاهدات این اتحادیه به اضافه شرایط بعد از اعلام نتیجه همه‌پرسی ارائه شد. (اینجا بخوانید)

روز پنج‌شنبه (امروز) ساعت 7 صبح به وقت محلی آغاز رای‌گیری و ساعت 10 شب پایان آن خواهد بود. مردم بریتانیا، ایرلند، مردم کشورهای مشترک المنافع که شهروند بریتانیا هم هستند به اضافه بریتانیایی‌هایی که مقیم دیگر کشورهای جهان‌اند در این همه‌پرسی شرکت خواهند داشت و تنها در «جبل طارق» ساعت آغاز رای گیری 6 صبح و ساعت پایان آن 9 شب خواهد بود.

چند روز پیش از این «دیوید کامرون» نخست وزیر بریتانیا که در کمپین ماندن فعالیت می‌کرد در جمع گروهی از یهودیان در لندن صحبت گفت اگر بریتانیا در اتحادیه اروپا باقی بماند، قدرت بیشتری برای مقابله با برنامه هسته‌ای ایران و همچنین جلوگیری از گسترش فعالیت‌های جنبش موسوم به تحریم اسرائیل خواهد داشت.

آخرین اخبار مربوط به همه‌پرسی جدایی بریتانیا از اتحادیه اروپا به شرح زیر است:

برابری آراء کمپین خروج و کمپین ماندن

روزنامه تلگراف در روز برگزاری همه‌پرسی نوشت، نتیجه 4 نظرسنجی معتبر در آخرین روز از تبلیغات قبل از برگزاری همه‌پرسی تاریخی جدایی بریتانیا از اتحادیه اروپا حاکی از آن است که پیروزی مشخصی برای هیچ یک از کمپین‌های خروج یا ماندن وجود ندارد.

حدود یک دهم رای‌دهندگان همچنان اعلام کردند تصمیم قطعی نگرفته‌اند و نتیجه دو نظرسنجی از پیشتازی کمپین ماندن و دو نظرسنجی دیگر از پیشتازی کمپین خروج حکایت دارند.

سوال همه‌پرسی این است که «آیا بریتانیا باید عضو اتحادیه اروپا بماند یا اتحادیه اروپا را ترک کند؟» دو پاسخ در برگه اتخاذ رای وجود دارد که هر کس فقط یکی از آن دو را انتخاب می‌کند: «عضوی از اتحادیه اروپا باقی بماند» و «اتحادیه اروپا را ترک کند».

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است دولت توان تخصیص اعتبار به عمران و توسعه کشور ندارد/مسئولان استانی منتظر دریافت اعتبار از مرکز کشورنباشند قطب اقتصاد کشور فاقد بیمارستان تخصصی زنان/ پروژه بیمارستان جامع زنان هرمزگانی در کمای مطلق تعرفه های گمرکی بازبینی می شود/سهم درآمد بخش دریایی کشور۱۷ میلیارد دلار است جایگاه قانونی مناسبی برای صنعت دریایی وجود ندارد/ صنعت دریانوردی نیازمند تقویت از سوی نظام بانکی است