منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۵:۵۸
شناسه خبر: 328670
گروه :خبر
hormoz

۲۴ خرداد‌ماه سالروز کسب مقام نخست مسابقات بین‌المللی قرآن مالزی توسط شهید محسن حاجی حسنی کارگر است مقامی که سند شهادت جوان ایرانی بود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس– مهدی احمدی: 24 خرداد‌ماه سالروز کسب مقام نخست مسابقات بین‌المللی قرآن مالزی توسط شهید «محسن حاجی حسنی کارگر» است. مقامی که کسی آن را پیش‌بینی نمی‌کرد.

اسفند‌ماه 1393 جوانی گمنام از مشهد مقدس با حضور در مسابقات کشوری قرآن کریم شگفتی آفرید و با کسب مقام دوم کشور جواز حضور در مسابقات بین‌المللی قرآن مالزی را کسب کرد.

تلاوت در مسابقات مالزی

دریافت

گویا سرنوشت به گونه‌ای رقم خورده بود که این جوان برات شهادتش را در مسابقات مالزی کسب کند زیرا تا پیش از اعزام همه با ناامیدی از کسب مقام در مالزی سخن می‌گفتند و حتی کسی ذره‌ای باور نداشت که داوران این رقابت‌ها به نماینده ایران مقام اول را اعطا کنند.

این ناامیدی تا حدی بود که برخی عقیده داشتند که حتی شیخ مصطفی اسماعیل هم اگر به عنوان نماینده ایران به مالزی برود مقام نمی‌گیرد و یا برخی سبک تلاوت او را مقایر با قوائد مسابقات مالزی می‌دانستند، اما این همه ماجرا نبود و این‌بار تقدیر الهی چیز دیگری را رقم زد و باید جوان ایرانی از این راه به سعادت ابدی می‌رسید.

آری؛ محسن حاجی حسنی با تلاوتی زیبا و جانانه داوران مالزی را تسلیم و پس از 9 سال مقام نخست مسابقات مالزی را برای کشور کسب کرد و این‌بار هیچ اتفاق، سیاسی‌کاری و نفوذی نتوانست مانع از مقام نخست او شود و در واقع این مقام سند شهادت جوان ایرانی بود.

سفر به حج جایزه همه ساله نفرات برتر مسابقات بین‌المللی ایران و مالزی است اما این بار گویا ماجرا تفاوت داشت و موانع متعدد از جمله خدمت سربازی جلوی سفر حج قاری جوان را می‌گرفت و تا لحات آخر امیدی به این سفر نداشت، اما این موانع موضوعی نبودند که سرنوشت و تقدیر الهی را تغییر دهند و محسن حاجی حسنی به حج اعزام و به همراه 4 نفر دیگر از اعضای کاروان قرآنی در جریان فاجعه منا به عرش اعلا سفر کرد.

امروز یکسال از کسب مقام نخست مسابقات بین‌المللی قرآن مالزی توسط شهید حاجی حسنی می‌گذرد اما هنوز این فاجعه را باور نداریم و حضورش در همه محافل به خوبی احساس می‌شود.

البته این وعده الهی است که «کسانی که در راه خدا کشته شده‌اند مرده نیستند بلکه زنده‌اند و نزد پروردگار روزی می‌خورند»

به امید شفاعتت در روز قیامت

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است