منتشر شده در تاریخ: جمعه ۲۲ آبان ۱۳۹۴ - ۹:۱۷
شناسه خبر: 240710
گروه :خبر
When-God-is-Silent_5

بیش از سی روز از سیلی خوردن و اهانت به یکی از خبرنگاران قشم می گذرد و در این مدت شاهد رفتارهای متفاوتی از سوی مسئولین منطقه آزاد قشم بودیم که در این یاداشت به آن می پردازیم .

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از قشم آزاد ، مدیر عامل سازمان منطقه ازاد قشم خبرنگاران را چشم بینا و گوش شنوای مردم و مسئولین معرفی کرده بود اما در عمل یکی از مدیران آن سازمان با نواختن سیلی و اهانت به خبرنگار پیشکسوت و سردبیر روزنامه ارمغان روزی سیاه را برای جامعه رسانه ای قشم  به یادگار گذاشت .

 

 

 

در پی این اقدام ، رسانه های قشم و تشکل های صنفی در حمایت از عضو هیئت مدیره و یکی از اعضای جامعه مطبوعاتی قشم اقدام به انتشار خبر مذکور و صدور بیانیه در این زمینه نمودند که کمتر از این عمل قانونی  و معقول و انسانی نیز از سوی این قشر فرهیخته  مورد انتظار نبود.

 

 

 

بعد از این بود که برخی از مسئولین منطقه آزاد با فشار به برخی از اصحاب رسانه  و به هر طریق ممکن قصد اختلال در جامعه رسانه ای قشم را  داشتند تا شاید در این بین با حذف رسانه های منتقد بتوانند بایکوت و سکوت رسانه ای را همچون سالهای گذشته بر فضای جزیره قشم حاکم کنند و در این بین مشکلاتی را که به خاطر بی مدیریتی آنها در مناصب مختلف به وجود آمده اذهان عمومی به فراموشی بسپارند.

 

 

 

شکایت از برخورد غیر قانونی و اهانت  که جزو حقوق مسلم هر تبعه ایرانی است  توسط  خبرنگار قشمی در مراجع قضایی ذی ربط در حالی انجام گرفت که مسئول خاطی می توانست با یک عذر خواهی این غائله را به پایان برساند اما لجاجت و یا شاید احساس قدرت ناشی از مسئولیت وی مانع از این اقدام شد و حتی کار به جایی رسید که  با اقدام به مثل  برای اخذ رضایت ناخواسته  از این خبرنگار طرح شکایت از برخی از اعضای جامعه خبری قشم در دستور کار سازمان منطقه آزاد قرار گرفت.

 

 

 

اما جدای از همه این حرفها برخورد چکشی با خبرنگاران عضو خانه مطبوعات در حالی توسط برخی از مسئولین منطقه آزاد قشم انجام می گیرد که نیت  حذف هر یک از خبرنگاران از صحنه رسانه به هر بهانه دنبال می شود و مدیر عامل سازمان تا کنون در این خصوص فقط سکوت نموده است.

 

 

 

شفاف سازی و پیگیری خواسته ها و مطالبات مردم به عنوان یک رسالت به طور حتم مانع از آن خواهد شد تا رسانه ها دست از انتقاد بردارند و این مسئولین هستند که باید با راهکار مناسب نقایص و معضلات را رفع نمایند چرا که برای همین مسئولیت را بر عهده  گرفته اند.

 

 

 

بنابر این به نظر می رسد فاصله گرفتن و برخورد با خبرنگاران نه تنها مانع رسانه ای شدن مشکلات نخواهد شد بلکه با این کار رسانه ها به عنوان  حلقه وصل بین مسئولین و مردم مورد آسیب قرار گرفته و  فاصله بین مردم و مسئولین نیز بیش از پیش افزایش خواهد یافت .

 

 

 

لذا لازم است مدیر عامل منطقه آزاد قشم تا زمانی که هنوز پل ارتباطی خود با مردم جزیره را از دست نداده است موضع خود را در  در قبال برخورد مدیران خود با هر یک از خبرنگاران  مشخص نماید.

 

 

 

انتهای پیام/م

 

 single
اخبار مرتبط :
لینک کوتاه:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است