منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۴ - ۷:۳۶
شناسه خبر: 195122
گروه :خبر
img_0566-small1-346x256-300x222
 

استاد دانشگاه و حوزه علمیه بندرعباس

روزه باید تاثیر گذار باشد و انسان را به تقوا برساند

استاد دانشگاه و حوزه علمیه بندرعباس با بیان اینکه روزه باید تاثیر گذار باشد و انسان را به سمت تقوا نزدیک کند، افزود: روزه داری در ماه رمضان منجر به تقوا می شود.

حجت الاسلام علی اکبر میرزایی ، استاد دانشگاه و حوزه علمیه بندرعباس در گفتگو با شبکه اطلاع رسانی هرمز با اشاره به معنای لغوی ماه رمضان گفت:رمضان در اصل به معنی ریگ های داغ است چرا که همانطور که ریگ های داغ بدن انسان را می سوزاند رمضان و اعمال این ماه گناهان انسان را می سوزاند.

وی با اشاره به اینکه رمضان تجلی گاه خدای متعال است، اظهار کرد: در تمام ادیان به روزه داری سفارش شده و روزه داری در ماه رمضان منجر به تقوا می شود.

میرزایی با بیان اینکه در قران روایان نگاه اشاره ای و حقیقی نسبت به روزه وجود دارد،تصریح کرد:نگاه اشاره ای نسبت به روزه یعنی اینکه خدای متعال می خواهد ما ظاهر روزه را انجام دهیم که از اذان صبح تا اذان مغرب باید نخورد و نیاشامد.

وی افزود: نگاه حقیقت این است که روزه باید تاثیر گذار باشد و انسان را به سمت تقوا نزدیک کند و اعمالش را تقویت کند.

استاد حوزه علمیه بندرعباس عنوان کرد:خدا می فرماید روزه دار از من است چون انسان برای خدا نمی خورد و نمی آشامد که خدای متعال هم یک پاداش ویژه ارزانی می کند.

و ی با اشاره به اینکه ترک محرمات و انجام واجبات زمینه ساز رسیدن به خدا است تاکید کرد: اعتقاد، ایمان و باور انسان سه محور رسیدن به تقوا است وانسان اگر ایمان ، هنر  و اعتماد راسخ نداشته باشد نمی تواند به خدا برسد.

انتهی پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
امام سجاد (ع)چراغ فروزان راه مردم است کودک کشی و نسل کوشی در یمن یک رخداد ظالمانه است دشمن در پی سلب معیار ما می توانیم از ملت ایران است/اقدامات انتظامی پلیسی باشد نه پلیس بازی خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان